Menu dodatkowe z prawej rozwijane w lewo

Mam sobie testową stronkę http://mtkosciuszko.awsome.pl/Zmod-EN.welcome_eng.htm na darmowym serwerze. Testuję właśnie nowe angielskie menu /kod można zobaczyć s źródle strony/ - to jakie stosowałem poprzednio teraz jest tylko w polskiej wersji wersji strony / wystarczy kliknąć na flagę PL by zobaczyć /.
Chciałbym w div z prawej strony zrobić pojedynczy “klawisz” rozwijanego w lewo menu tak jak jest w lewym “klawiszu” About us".
Czy można użyć do tego tego samego stylu jak w lewym menu? Gdyby moża było “dostać” kawałek kodu do tego rozwiązania.

Jest też pytanie chyba do admina: co to za komunikat z tym “First Quote”?

Da się prawie tym samym kodem, jedynie co musisz utworzyć to alternatywną regułę dla prawego menu nadpisującą w tym selektorze:

.nestedsidemenu ul li:hover > ul

pozycjonowanie. W praktyce musisz dać:

right: 100%;

zamiast left: 100% które masz obecnie.

Dzięki za poradę.
Na wstępie: zmieniłem też nazwę strony na http://mtkosciuszko.awsome.pl/Zmod-EN.welcome-eng.htm
Nie wiem jednak czy dobrze sobie poradziłem z rozwiązaniem problemu ponieważ po prostu przepisałem css wstawiając tylko zamiast /.nestedsidemenu/ dodatkowo.nestedsidemenu1 w każdym miejscu stylów gdy chciałem mieć menu po prawej. Czy można to jakoś uprościć?
Poza tym … znalazł by się ktoś do sprawdzenia dlaczego te menu nie działa pod chrome? :frowning:
bo pod firefoxem jest ok.

Co do tego “First Quote” - po kliknięciu otwiera się okno z komunikatem o nie istniejącej stronie. A admin nic nie pisze

Działa pod chrome, opera, safari (windows). Co do uproszczenia wystarczyło dodać do css coś w stylu:

.nestedsidemenu.right ul li:hover > ul {
    right: 100%;
}

a potem w kodzie html podczas wstawiania menu:

<div class="nestedsidemenu right">
    <ul>
    ...
    </ul>
</div>

w tedy dodajesz tylko te 3 linijki do css a dla menu po prawej stronie tylko dodatkową klasę right lub inną jaką sobie wymyślisz.

:slight_smile: bo u mnie pod xp i chrome 49.0.2623.112 po kliknięciu nic sie nie dzieje.
widzę że to co zrobiłem /nestedsidemenu1/ to okrężna droga :):

Tak z tego powodu że skopiowałeś te same reguły css i zmieniłeś tylko jedną rzecz, gdy będziesz aktualizował menu np kolor to musisz to robić w 2 miejscach dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci czemu chrome tego nie wyświetla u mnie jest ok, ale ja mam wersję 56 (która właśnie się aktualizuje :P).

dziękuję za poradę … …chrome mi się nie aktualizuje z powodu tego xp-ka … a ten lapek nie uciągnie win7 :frowning:

czy byłbyś w stanie udzielić mi tutaj jeszcze jednej porady w zakresie walidacji i wyświetlania shoutboxa? czy mam założyć nowy temat?

Ja tu nie decyduję, ale załóż może osobny temat może ktoś będzie miał podobny problem to łatwiej znajdzie rozwiązanie :wink:

ok zerknij może jutro …będzie osobny temat :wink:
spoko wieczoru