Menu- Java script w dokumencie Html


(Marcingxp) #1

Witam . Robię stronę www( http://www.swiatgothic.tk/Strona) i jak mam menu chcę zrobić tak by ppo kliknięciu np. w Gothic wyświetliły sie podkategorie, lecz bez otwierania nowej srony.


(szakalq) #2

zainteresuj się jQuery i accordion menu przykład masz tutaj:

http://www.i-marco.nl/weblog/jquery-accordion-menu/


(nic ciekawego) #3

Witam.

Możesz to zrobić na akordeonie np. tak http://jquery.bassistance.de/accordion/demo/ , zamiast treści wstawiasz linki do podkategorii lub wykorzystać Collapsing menu http://www.i-marco.nl/weblog/jquery-acc … apsed.html


(Marcingxp) #4

Wielkie dzięki, właśnie tego szukałem! Tylko jak to wstawić do Html-a? Czy mogę tak zrobić z swoimi grafikami? Albo zrobić to w sposób z zupełnie innej beczki. Klikając w np. Aktualności, zostałbyś przeniesiony na inną stronę z podkategoriami. Tylko, ze tego sposobu jest minus, bo gdy ktoś czyta jakiś artykuł i nadusi na Aktualności to zostanie przeniesiony na inną stronę. Czy jest jakaś funkcja w php, by mógł odtworzyć poprzednią stronę (np. artykuł) albo coś podobnego?


(Cobra000) #5

Odbiegając od tematu, powinieneś pomyśleć nad optymalizacją grafik na tej stronce, cała na zwykłym łączu 512kbps będzie w tej chwili ładować się przynajmniej 40 sekund, 1,1 MB tło to skandal, tło wg mnie powinno ważyć nie więcej niż 100KB, podobnie jest z logiem (440KB - zdecydowanie za dużo). Apropo menu - można to zrobić za pomocą prostego js i w nim funkcji: document.getElementById(Id).innerHTML= ‘’. Po jakieś dodatkowe info w razie chęci ubabrania sobie łapek w js zapraszam na pw.


(Marcingxp) #6

cobra000cobra dzięki za rady. Zrobiłem według instrukcji menu rozwijane http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/menu_rozwijane.html

Menu mam w index.php. Gdy włączę moja stronę np. www.strona.pl to wszystko jest w porządku, lecz gdy włączę www.strona.pl/index.php to otwiera mi sie strona z rozwiniętymi podkategoriami. To nie wygląda za estetycznie. Jak to zmienić?


(Damgora) #7

powiem szczerze - użyłeś chyba najdłuższego skryptu jaki można było znaleźć do tego celu i nikt nie ma ochoty przegrzebywać się przez ten kod (mimo, że jest czytelnie formatowany) żeby odszukać problem.

mimo wszystko proponuję użyć jQuery (tym bardziej, że dopiero zaczynasz pisać tą stronę i być może wykorzystasz dobrodziejstwo tej biblioteki więcej niż raz)

skrypt wykopany ze strony podanej przez jednego z poprzedników (http://www.i-marco.nl/weblog/jquery-acc … apsed.html)

to tylko kilka linijek

a i kod html odpowiedzialny za wyświetlanie list jest prosty (patrz źródło strony z linku u góry).

jQuery dodajesz jak zwykły plik js z kodem (a pobierzesz go stąd)


(Marcingxp) #8

Ale nie wiem jaki skrypt, gdzie umieścić i w ogóle. Już wiem jaki był problem z tą moim sposobem. Dziękuję za pomoc, szczególnie za tą prywatną wiadomość wysłaną przez cayman3_11. To forum zaczyna mnie zadziwiać życzliwimi użytkownikami, których brak na innyhc forach.