Menu kontekstowe Win XP

Witam, przez przypadek natchnąłem się na jakimś forum. Czy da się zmienić wygląd menu kontekstowego z Visty na XP? Ja osobiście natchnąłem się 3 razy na to w XP. W programie Vistart i Qttabbar można zmienić renderowanie na Viste i kiedyś na deviantarcie było. Tylko ja bym sobie zmienił na cały system nie tylko na programy :slight_smile: Czy istnieje taka możliwość.

fc3abe5caafab851gen.jpg

Pozdrawiam

Wprawdzie sam nie używam, ale spróbuj tego, może się przyda. Podobno działa również w Windows Vista.

Right Click Context Menu Extender

Tutaj przegląd funkcji

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/windows-7-niezbednik-uzytkownika-3540/strona/12725.html

 

Włączyłem ten program i on tylko dodaje programy do menu kontekstowego (np. paint, notatnik), a mi chodziło zmianę zwyczajnego menu kontekstowego jakie jest w Viscie do XP

W zależności od potrzeb, spróbuj wybrać coś z tego

Menu kontekstowe - programy

 

Niestety na podanej stronie te programy dodają tylko programy do menu kontekstowego, nie zmieniają jego wyglądu. Tak sobie myślałem i natrafiłem na program MooO Transparent Menu i ten program dodaje przeźroczystość (ale o to mi teraz nie chodzi :slight_smile: ) i zmienia jeszcze wygląd menu (od czarnego po jasne karnacje) i jak by dodać mój wygląd (przerobić w plikach). Tylko jak bo Resource Hacker sobie nie radzi :slight_smile:

Nie zrozumieliśmy się. Tobie chodziło o sam wygląd menu, a nie jego zawartość. Wiec dobrze wybrałeś, ten program zmienia wygląd. Jeśli chodzi o inne zmiany musiałbyś określić co to znaczy “dodać mój wygląd”, bo nie za bardzo rozumiem. Napisz konkretnie jakiego efektu oczekujesz.

Zgadza się

W Win XP jest takie renderowanie 59e12eaa787870d2gen.jpg