Menu kontekstowe

Występuje problem po kliknieciu prawym klawiszem w folder. Konkretnie system „myśli” po czym wywala do pulpitu i nie wyświetla menu kontekstowego. W czym może być błąd? W systemie 10 taka sytuacja nie występuje

Z tego co czytałem Microsoft dość drastycznie ograniczył uzywanie menu kontekstowego w Win 10.
Zajrzyj moze tu i tam poszukaj,

Jest jeszcze możliwość przywrócenia ustawień z Win 10 ale to wymaga grzebania w Rejestrze.
Tylko ze trzeba cos o nim wiedzieć i przed zmianą zabezpieczyć aktualne ustawienia rejestru.
Kopiowanie niewiele daje bo moga być i często są problemy z ich importem ze względu na brak uprawnień. Najbezpieczniej przed zmianą zrobić Punkt przywracania systemu.

Tak jak pisze w poście problem dotyczy 11-tki a nie 10-tki. Menu się w ogóle nie wyświetla a system wyrzuca do pulpitu

Dałem ci link do dobrego forum zajmującego się problemami Windows 11.
P.S. Oba linki dotycza Win 11.

@padoda Przywróc sobie menu z dziesiątki

To moje video :smiley:

Ja nie chcę przywracać menu z dziesiątki tylko chcę mieć je w ogóle. Prawoklik na jakikolwiek folder wyrzuca do pulpitu. Natomiast jak kliknę prawym klawiszem myszy na pulpicie to menu kontekstowe się pojawia.

Napisałem ci byś rady poszukał na Windows 11 forum.

@padoda Windows 11 w jakiej wersji? Używasz stabilnej wersji, czy Dev?

Windows Update samodzielnie pobrał aktualizacje 5 dni temu i zaktualizował się do 11- wersja stabilna chyba.

Dziś wskoczyła aktualizacja zbiorcza dla stabilnej 11-stki. Po aktualizacji problem dalej występuje?
Włącz wiersz poleceń z prawami administratora, wpisz : sfc /scannow

Wrócę do domu i sprawdzę

Jeszcze można zgrać najcenniejsze pliki i wykorzystać mechanizm odświeżania (własny backup czasem lepszy od tego „z zachowaniem danych”).

Jakby się dalej bugowało to widać błąd przetrwał w plikach lub masz bardzo pechowy zestaw podzespołów (np. reprodukcja po instalacji od zera gdy wykluczamy, że to infekcja np. pamięci BIOS/UEFI).

Ciekawa sprawa. Po powrocie do 10-tki żaden bug nie występuje. Niestety po aktualizacji to samo, i znowu tylko prawoklik folderów. Kiedy klikam w pulpit, przycisk Start, pasek zadań czy zegar menu pojawia się bez problemu. Wkurza mnie to i wracam na stałe do 10-tki