Witam, ma znaczenie w jaki sposób przeglądarka interpretuje menu, jeśli jest one w tagach <ul> lub <div> (tutaj mam na myśli, że każdy element nie jest elementem listy, tylko pojedynczym divem)? Oczywiście całość w tagach <nav>. Zastanawiam się po prostu, czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi rozwiązaniami.
Interpretacja będzie zależna od styli css, bez resetowania styli będą duże różnice choćby ze względu na to jak wyświetlane są div’y a jak poszczególne elementy list.
Osobiście chyba nie widziałem zrobionego menu w divach bo to dziwne, nienaturalne i mało czytelne. Menu to lista pozycji więc naturalnym jest że używa się do jego wyświetlenia listy nieuporządkowanej. To trochę tak jakbyś chciał użyć znaczników header do wyświetlania footera, da się przeglądarka to wyświetli, ale jak ktoś będzie patrzył w kod to zgłupieje gdzie co jest.
No nie do końca Dla footera przeznaczona jest określona funkcjonalność. Tutaj całe menu wrzucamy w tag <nav> co także określa z góry za co będzie odpowiadać, prawda?
Okey, do zrobienia rozwijanego menu trzeba zagnieżdżać listę, ta? Inaczej się nie da?
Nie, chodzi o semantykę, nic więcej. Jedyne gdzie ma to zastosowanie to w przypadku niektórych robotów indeksujących - łatwiej algorytmowi zrozumieć stronę, oraz dla programistów. Przeglądarce to wszystko jedno. div nav footer header section main to takie same kontenery tylko z inną nazwą tagu html. W większości przeglądarkach traktowane są bez najmniejszej różnicy i ostylowane domyślnie są w taki sam sposób.
Jeśli chcesz robić zagnieżdżone menu na podsatwie listy to tak musisz ją zagnieździć.