Menu po wciśnięciu PPM

Mam problem =D> . Po wciśnięciu prawego przycisku (na ikonie) muszy zazwyczaj mamy możliwość wybrać otwórz, eksploruj, wyszukaj, zarządzaj itp.

Jednak od momentu kiedy kupiłem i zainstalowałem “Corel Paint Shop Pro Photo X2” mam opcję: “Przeglądaj za pomocą programu Corel Paint Shop Pro Photo X2”

Teraz co trzeba zrobić w rejestrach, aby tą opcję usunąć. Oraz na przyszłość jak takie opcje dodawać i usuwać???

sircoth , program dodał do menu kontekstowego swój skrót, żeby szybciej móc uruchomić program.

I dawka programów do usunięcia tego: http://www.searchengines.pl/lofiversion … 35715.html :wink:

Rozumiem, ale chciałbym wiedzieć jak to usunąć bez pomocy dodatkowych programów a wiem, że było to możliwe gdzieś w rejestrze tylko nie pamiętam gdzie. A pewnie jak odinstaluje program to wszystko się posypie.

sircoth , te programy integruje wszystko w rejestrze i po ich odinstalowaniu nie będzie się nic sypało :stuck_out_tongue:

No dobrze. Który z tych programów mógłbyś zalecić, żebym się nie zagmatwał.

sircoth , tego Ci już nie powiem nigdy nie miałem problemów z menu kontekstowym :slight_smile:

sircoth , nie chcesz programów, to przejrzyj rejestr, np. gałąź:

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell

Przynajmniej widzę, że tutaj Paint Shop Pro walnął swój wpis, więc z Corelem pewnie jest podobnie. Nie jestem pewien czy po usunięciu odpowiednich gałęzi nie będzie konieczne ponowne uruchomienie komputera (albo przynajmniej restart powłoki).

Dzięki Ci wielki. Wszystko działa grejt. =D> Tak dla infa nie trzeba było resetować kompa. Niestety nie znalazłem opcji wyłączenia opcji “Synchronizacja folderów programu Groove”. No i winrar ma dosyć uciążliwe menu.

Co do tego proponuję poszukać w opcji w samym programie WinRAR. Można ustalić, które polecania mają być dodane do menu kontekstowego, a które nie - menu opcje, zakładka “Integration, Context menu item”. Zaznaczasz to, co ma zostać.

Tego programu nie znam, ale może jest podobnie jak z WinRARem ?

Ewentualnie pokaż to swoje menu kontekstowe, wyeksportuj gałęzie:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\

(inne niż poprzednio, bo jest jeszcze gałąź shellex)

wrzuć na jakiś serwer i podaj linka, może się znajdzie tą opcję programu Groove.

skorzystaj z programu ShellExView

http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

nawet nie trzeba instalować

:slight_smile: