Menu Prawego Przycisku Myszy otwiera się w lewo

Witam bardzo serdecznie.

Przejdę od razu do sedna. Po kliknięciu PPM na pulpicie czy ikonce menu kontekstowe otwiera się w lewą stronę. Po najechaniu na strzałkę w prawo, kolejne menu kontekstowe otwiera się w lewo (obrazek niżej). Zaś na pasku i w menu Start otwiera się w prawo, lecz po najechaniu na strzałkę w prawo, znów otwiera się w lewo (obrazek niżej).

Czy jest to zachowanie normalne?

Czy da się to zmienić, aby menu kontekstowe otwierało się w prawą stronę? Jeśli tak, to jak?

01867225326072514734.png

To jest normalne.

Po kliknięciu na element z prawej strony ekranu kontekstowe otwiera się z lewej strony wskaźnika myszy.

Analogicznie jest po kliknięciu na element z lewej strony ekranu.

Jest to po to zrobione by menu kontekstowe zawsze było widoczne.

eddie71 , nie zgodzę się z Tobą.

Mój błąd, bo nie wrzuciłem screenów z całego ekranu tylko wycinki (nowe obrazki niżej). Z tego co pamiętam, menu kontekstowe otwierało się zawsze w prawo na XP.

Czy jest to zachowanie normalne?

Czy da się to zmienić, aby menu kontekstowe otwierało się w prawą stronę? Jeśli tak, to jak?

45965271357703005675_thumb.jpg 18914404574322736048_thumb.jpg

[1. kliknięcie na motylu] [2. kliknięcie na ikonie GG]

A czy ten problem występował od początku, czy zauważyłeś to po zainstalowaniu jakiegoś programu? Jeśli tak, to może przywracanie systemu pomoże?

mikus2205 , jakoś nie zwracałem na to uwagi przedtem i nie pamiętam w którą wcześniej stronę się otwierało menu po przyciśnięciu PPM. Dopiero zauważyłem to od kilku dni i zaciekawiło mnie czy tak jest oryginalnie i czy da się to zmienić.

http://www.sevenforums.com/tutorials/78 … -side.html

Atis , dziękuje bardzo za pomoc. Miałem wpis w rejestrze o nazwie MenuDropAlignment. Wystarczyło go usunąć, jak napisano w poradniku.

Do zamknięcia.