Menu rozruchowe systemu Windows 7 przy 1 systemie

Hej mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać dzisiaj patrzę włączam komputer a przy uruchamianiu komputera przy odczycie wartości detecting ide drives jest taki jakby dźwięk jakby dyskietka się wczytywała potem pojawia się menu rozruchowe systemu Windows 7 mam tylko 1 system i na tej liście jest Windows 7 nie miałem wcześniej zainstalowanego innego systemu wobec nie wiem z czego to się wzięło,próbowałem użyć polecenia bootrec/fixmbr,fixboot przez płytę Windows 7 ale to nie znikło,próbowałem w Windowsie przestawić wybór systemu operacyjnego na 0 sekund i nadal jest.Myślałem że to coś z biosem to przywróciłem ustawienia fabrycznie normalnie Windows się włączał ale że musiałem tam parę opcji ustawić np. klawiatura USB,mysz USB to po ustawieniu tego znowu był ten ekran rozruchu dodam że wcześniej miałem wszystko ok tak samo bios był ustawiony nawet wgrałem na nowo bios ale to nic nie dało da się coś z tym zrobić czy nie da i może jak przywrócę obraz systemu z kopii zapasowej który tworzyłem w niedzielę to wszystko wróci do normy bo wkurza to coś pojawiające się ten dźwięk nie wiem czy wcześniej był ale jak przywróciłem bios to jakoś też znikł ale jak coś ustawiłem to znów się pojawił

Ja bym na początek ,spróbował z tym przywróceniem obrazu.

ok spróbuje tak zrobić

Spróbuj jak to nie poskutkuję ,to będziemy kombinować.

przywróciłem i nic nie pomogło :frowning:

próbuje teraz auslogics bootspeedem i ccleanerem usunąć śmieci itp.

może to coś pomoże

i to naprawi

Podaj wynik komendy

bcdedit /enum

wcześniej o tym pomyślałem tylko wchodziłem przez bcedit i było to samo

tu masz screen

54025958.png

wydaje mi się że powinien być tylko 1 wpis

U mnie też są 2 wpisy (Vista) Trochę zmieniło się w 7 z tym bootowaniem , zdaję się że system ładuje Ci się z tej małej partycji ,nie z partycji systemowej - C ,i tu pytanie czy tak jest u wszystkich ? Masz ustawiony czas na 30 sec wyzeruj go jeszcze raz w zaawansowanych ustawieniach systemu i odznacz Czasy .

ok spróbuje tylko tym razem nie będę odznaczał ptaszka :smiley:

bo wcześniej wpisałem zero i odznaczyłem i nadal było

Spróbuj zaznaczone i nie zmieniony czas ,potem nie zaznaczone i wyzerowany #-o

nadal jest same się zmieniło na odznaczone co z tym zrobić to wygląda tak jakby był jakiś ukryty wpis i dzięki temu pokazuje się te menu wyboru systemu

wiesz co może tak zrobię i to pomoże

zainstaluje przez wubi linuxa ubuntu

on da swój boot manager

a potem go usunę z poziomu Windowsa

może w taki sposób to się naprawi

jak myślisz??

Sadzę że po tym może wrócić wszystko do tego stanu .Wejdź w folder System32/64 i uruchom jako admin plik sysdm.cpl i ustaw > ok > zastosuj .

dobra kliknełem na ten plik i zrobiłem tak jak mówiłeś

90601390.png

Uploaded with ImageShack.us

to mi się ukazało i tam właśnie wpisałem coś wziąłem zastosuj a potem usunąłem

ale nie wiem czy to pomoże

No teraz wejdź w Zaawansowane > Uruchomianie i odzyskiwanie > Ustawienia > Ustaw np tak jak ja mam Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

spróbowałem tak i nic

teraz spróbuje z tym linuxem przez wubi :slight_smile:

może to coś da

Kurcze ,próbuj …

Dodane środa, 27 paź 2010, 18:15

Możesz jeszcze spróbować użyć EasyBCD > zbackupowac obecne ustawienia > potem Diagnostics Center > Reset BCD storage > Rescue my System .

Sorki za edycje i dodawanie ale jakiś rozbity dziś jestem :slight_smile:

to też spróbuje

w końcu się udało w taki sposób

włączyłem easy bcd tam wszedłem w opcję edit boot menu

i zaznaczyłem skip boot menu :slight_smile:

dzięki za pomoc

temat do zamknięcia może się przyda dla innych którzy będą mieli taki problem :slight_smile:

Witam zrobiłem jak powyżej problem pozostał , nadal przy rozruchu mam menedżera rozruchu i bez entera ani rusz

Dodane 26.11.2011 (So) 11:33

Sorry ! Dzięki ! =D> zaznaczenie skip boot menu w easy bcd pomogło za pierwszym razem zapomniałem zapisać ustawienia :frowning:

Dobrze że przydał się mój post :slight_smile: