Menu Start - długie otwieranie

Cześć

Chciałbym się zapytać użytkowników Visty czy mają ten sam objaw jak ja gdy wchodzę do Start->Wszystkie programy i gdy klikne na jakiś z zainstalowanych folderów, dajmy na to Microsoft Office to czas w którym się ten folder rozwija, powiedzmy jest bardzo długi, trwa u mnie to około 5 sekund. Zainstalowałem nawet TweakVI i ustawiłem opóźnienie (Startmenu speed) na “0” (zero) ale efekt jest nadal niezadawaljący, powiedzmy że jestem z tego typu userów którym szkoda czasu na czekanie aż się takowy folder rozwinie… Znacie może na to jakieś lekarstwo? Dodam że mam Aero wyłączone. Mam 2 GB DDR2 667MHz, P4 3GHz, 320 GB RAID0, ATI x850 PCIE, partycja na którym jest Vista ma 50GB, plik wymiany jest ustawiony na Automatyczny, ustawienia tego pliku ręcznie nie dawało również skutku - to raczej chyba nie wina sprzętu że tak długo się rozwijają te menu? bo wszystko inne działa OK., przez duże “O” Pomocy…

Ps. Pisałem tego samego posta na innym forum lecz jedynie jakie info dostałem to by założyć nowe konto i skopiować pliki ale to raczej nie wyjście ?!?!?!

U mnie to tak długo nie trwa ale opóźnienie jest (mimo ustawienia w TweakVI wartości 0) - chyba kolejna rzecz do której trzeba się będzie przyzwyczaić :slight_smile:

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale faktycznie, opóźnienie jest. U mnie to będzie jakieś 3 sekundy, a sprzęt mam słabszy niż autor tematu. Mi to jednak zupełnie nie przeszkadza, no ale rozumiem, że niektórych może irytować.

U mnie wszystko otwiera się w czasie rzeczywistym. No może po ułamku sekundy.

Ja uzylem dopalek " z XP " na otwieranie menu w start i… dziala jak w XP… Ni sekunda nie minie … wszystko sie otwiera…Pewnie dlatego ze… denerwowal mnie taki pasek jak byl w Viscie i zrobilem sobie klasyczny jak w XP :slight_smile:

U mnie w ułamku sekundy sie otwiera, aczkolwiek po restarcie bądź pierwszym otwarciu klikając na “połącz z” trwa to:

  1. zaraz po zalogowaniu, ok.30-40sek

  2. w chwilę po, 5-6 sek

  3. przy każdym następnym, natychmiast

  4. NOD wisi ze swoim oknem powitalnym dobre 30sek.

Jednak gdy odpalam go z łapy (po dłuższym czasie od zalogowania), a nie z auto, wchodzi natychmiast.

Mam takie odczucie, że zaraz po zalogowaniu coś się laduje w tle, włączony jest jakiś proces. Pisałem juz o tym we wcześniejszych postach, na razie bez rozwiązania problemu.

Hej

Ja już sobie też z tym poradziełem… Teraz otwiera się w czasie prawie (a to robi wieką różnicę :wink: ) rzeczywistym, nie wiem co było przyczyną ale będę teraz obserwował instalując następne programy… a pomogła komenda format c:\ … Pewnie mnie znając namieszałem w systemie… bo to nowy system i wszystkiego trzeba spróbować :smiley:

To dobre Masz odczucia - poprostu wiele usług po włączeniu kompa uruchamia się i dlatego jest tak.

To że każdy kolejny raz jest szybciej przy uruchamianiu aplikacji to jest ta ulepszona funkcja PREFETCH znana z XPeka - Vista się uczy i zbiera informacje o uruchamianych programach - te które często używasz uruchamiają się błyskawicznie.

thomasg73

zależy też ile czasu masz już zainstalowany system operacyjny ??

Vista do ok. dwóch tygodni optymalizuje zurzycie pamięci ram, i szybkości uruchamianych programów, jednym słowem od instalacji systemu po jakimś czasie vista będzie chodziła jeszcze szybciej, nie tak jak w xp, że z dnia na dzień system chodził coraz wolniej :smiley:

Viste, przeciętnie (tylko się nie śmiejcie) instaluje co tydzień :x . Do tej pory nie przeżyła żadna z instalek, oczywiście duży błąd robie będąc na koncie z prawami admina i wyłączonym UAC… Ale jak się (na początku) bawić to się bawić… trzeba poznać system :slight_smile:

Dokładnie :slight_smile: Ja odwlekam ten moment jak najdłużej - więcej doświadczeń :slight_smile: Ale UAC mam włączone :slight_smile:

Zmien w kluczu Rejestru:

Dla zalogowanego usera

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

wstaw: wartosc ciagu “MenuShowDelay” = “400”

(im wieksza wartosc to opoznienie wieksze)

Piotr P.

Zmieniłem sam tą wartość klucza, jednak różnicy nie ma :smiley:

A dokonałeś restartu (może ustaw na mniejsza wartośc)

dokonałem restartu, wszystko się otwiera w czasie ok. 2 sek , na xp miałem troche szybciej , tzn, w czasie rzeczywistym otwierały mi się foldery :slight_smile:

Powiedzcie jak Wam się otwiera, zaraz po zalogowaniu lub restarcie “Połącz z” . Miałem już kilka instalek systemu i zawsze tak samo długo to trwa. Inne programy, pomijając NOD’a w autostarcie sa u mnie OK.

Co prawda ja nie przeinstalowywałem visty, ale u mnie w tej chwili trwa to ok, góra 2 sek.

Przez 2 tygodnie vista uczyła się zarządzać ramem i chyba jej się to udało, ale i tak dłużej to trwa niż w xp

aero, ale czy ten czas podajesz zaraz po zalogowaniu systemu, jak tylko pojawi sie pulpit? Bo jak włączasz po czasie ok 30sek od pojawienia się pulpitu to już inna bajka.

nom :smiley:

Mam tak cały czas, włącze mkompa i wszystko śmiga, po 40 minutach tak samo :slight_smile:

Aero a to prawda ze Vista nie zasmieca sie tak jak XPek ? Tak wyczytalem w ktoryms artykule… ze Xpek to normalne ze po jakims czasie po instalacji chodzi coraz wolniej A w Viscie jadro systemu sie nie zasmieca i chodzi tak samo szybko… jak od czasu instalacji ?

Chociaz ja w to nie wierze bo juz widze odczucie… ze chodzi wolniej…