Menu Start i Pasek zadań nie reagują

Witam,

 

Tak jak w temacie, naciskam przycisk Windows i brak reakcji(jedynie przez chwilę pojawiająca się klepsydra), to samo z paskiem zadań, gdy chcę otworzyć centrum powiadomien, dzwięk. System przeskanowany pod względem wirusów i malware.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Witam, uruchom system w trybie awaryjnym i sprawdź czy problem dalej występuje. Jeśli tak -> ctrl + alt + del -> explorer.exe -> prawy -> zakończ proces. Później przejdź do zakładki aplikacje -> nowe zadanie -> wpisz “explorer.exe”, napisz potem czy to coś dało. Oczywiście wykonaj to podczas jednej sesji działania systemu. 

Witam.

dołączam do tematu z tym że mi również nie odpowiada menu start i pasek zadań dzień w dzień,wchodzę w menedżer zadań zamykam proces explorator windows a a następnie przechodzę do zakładki utwórz nowy proces wpisuje explorer.exe i nic się nie zmienia w kwestii problemu tylko wyskakuje okno z moim komputerem i w ogóle nie wiem co mam zrobić mam windowsa 10  przeszedłem z 8.1 w którym się to nie zdarzało słyszałem o pewnej komendzie sfc/scannow ale nie wiem do czego służy i co robi.