Menu Start kompletnie martwe

Menu Start nie reaguje w ogóle, na lewy i prawy przycisk myszy. Przeleciałem już kilka poradników jak to naprawić i straciłem już siły, pomóżcie…

 

Menu przestało działać po aktualizacjach windows update albo instalacji Autocada2017

Restarty explorera i kompjtera nic nie dają

 

EDIT: zauwazyłem jeszcze ze ikonki w prawym dolnym rogu również nie działają(dźwięku, itd)

Za pasek odpowiada proces explorer.exe…

Uruchom task managera (Ctrl+Shift+Esc), ubij go, a następnie (o ile nie wystartuje sam), kliknij nowe zadanie i wpisz explorer.exe (enter).

miałem to samo - pomogło utworzenie nowego użytkownika (nie będącego adminem). Dopóki user ma status normalnego użytkownika - jest ok. Z chwilą nadania mu praw admina - cały dolny pasek przestaje reagować.

Resetowanie tak jak napisałem nie naprawia problemu.

Konta nie mogę dodać, coś się totalnie powaliło,.,. zapewne przez windows update…

 

A opcja przywracanie systemu do stanu początkowe, jakie pliki usuwa a co zostawia?

Przed tzw. odświeżeniem systemu, jesteś informowany, co zostanie, co zostanie usunięte. 

Obstawiam ze albo podsystem aplikacji WinRT. Druga rzecz -  czy aby na pewno ten Autocad był oryginalny bo możliwe że to efekt jakiegoś syfnego dodatku do witaminy…