Menu Start nie pojawia się mimo kliknięcia

Witam,

 

Kwestia jak w temacie. Po kliknięciu nie pojawia się menu start. Ikonka na pasku podświetla się normalnie, ale kliknięcie na przycisk nie powoduje żadnej reakcji systemu.

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Trzeba oczekiwać jakiejś aktualizacji, która to naprawi. Już testowałem chyba z 5 rozwiązań i żadne nie pomogły. U mnie to wygląda tak, że ni stąd, ni zowąd, nagle przestaje menu start reagować i tylko ponowne uruchomienie komputera naprawia chwilowo sytuację.

Ok. A powiedz mi czy np. możesz wyszukać i przez ‘lupę’ Kalkulator i go odpalić? U mnie wyszukuje, ale jak chce kliknąć to reakcja podobna jak z menu start. 

U mnie, jak Menu Start nie działa, to również wyszukiwarka, aplikacje modern ui, a bardzo rzadko cały pasek zadań jest nieaktywny. Po ponownym uruchomieniu komputera, jak Menu Start zacznie reagować, to reszta też działa. 

Guys, any ideas? Życie bez startu jest dość średnie…

ten sam problem. Aktualizowałam na bieżąco, jednak wciąż wszystkie systemowe przyciski takie jak “menu start”, “wyszukiwanie” “data i godzina” “menu wifi” nie działają. co robić?  :frowning:

Dałem sobie spokój i stworzyłem nowe konto użytkownika. Na razie wszystko działa. 

Też tak miałem, wszedłem w “Centrum akcji” -> “Wszystkie ustawienia” -> “Personalizacja” -> “Start” i wszystko tam powyłączałem, i powłączałem na nowo to co mi pasowało, i to pomogło. Widocznie coś się zacięło (rozwiązanie może wydawać się banalne, ale ważne, że pomogło).

Mi się też kilka razy tak zrobiło :confused: Ale z dwojga złego lepsze to niż gdy wyskakuje dobrze niektórym znany komunikat - “Błąd krytyczny, Menu Start i Cortana nie działają”, bo wtedy to sobie można… :slight_smile: Ja się ratuję przywracaniem systemu, ale to przecież taki doraźny środek, tak samo jak tworzenie nowego użytkownika… Nie wiecie czy Windows zamierza coś z tym zrobić…? Ileż można czekać na jakiś ich ruch… Przyznam, że po 10 nie spodziewałam się takich byków i przycięć. A mogłam spokojnie sobie na siódemeczce pracować…

Ja poradziłem sobie z tym w prosty sposób i u mnie akurat to pomogło:

  • Uruchomiłem ponownie komputer.

  • Przy ponownym uruchomieniu jak tylko zapalił się ekran nacisnełem F1 i trzymałem go ok 1 minuty.

  • Po tym go zwolniłem i po chwil pokazał się ekran logowania a po zalogowaniu wszystko było już ok.