Menu Start nie pojawia się mimo kliknięcia

(kristoff08) #1

Witam,

Kwestia jak w temacie. Po kliknięciu nie pojawia się menu start. Ikonka na pasku podświetla się normalnie, ale kliknięcie na przycisk nie powoduje żadnej reakcji systemu.

Będę wdzięczny za pomoc. 

(alabama1) #2

Trzeba oczekiwać jakiejś aktualizacji, która to naprawi. Już testowałem chyba z 5 rozwiązań i żadne nie pomogły. U mnie to wygląda tak, że ni stąd, ni zowąd, nagle przestaje menu start reagować i tylko ponowne uruchomienie komputera naprawia chwilowo sytuację.

(kristoff08) #3

Ok. A powiedz mi czy np. możesz wyszukać i przez ‘lupę’ Kalkulator i go odpalić? U mnie wyszukuje, ale jak chce kliknąć to reakcja podobna jak z menu start. 

(alabama1) #4

U mnie, jak Menu Start nie działa, to również wyszukiwarka, aplikacje modern ui, a bardzo rzadko cały pasek zadań jest nieaktywny. Po ponownym uruchomieniu komputera, jak Menu Start zacznie reagować, to reszta też działa. 

(kristoff08) #5

Guys, any ideas? Życie bez startu jest dość średnie…

(Mettka) #6

ten sam problem. Aktualizowałam na bieżąco, jednak wciąż wszystkie systemowe przyciski takie jak “menu start”, “wyszukiwanie” “data i godzina” “menu wifi” nie działają. co robić?  :frowning:

(kristoff08) #7

Dałem sobie spokój i stworzyłem nowe konto użytkownika. Na razie wszystko działa. 

(Gandhi) #8

Też tak miałem, wszedłem w “Centrum akcji” -> “Wszystkie ustawienia” -> “Personalizacja” -> “Start” i wszystko tam powyłączałem, i powłączałem na nowo to co mi pasowało, i to pomogło. Widocznie coś się zacięło (rozwiązanie może wydawać się banalne, ale ważne, że pomogło).

(Longinar) #9

Mi się też kilka razy tak zrobiło :confused: Ale z dwojga złego lepsze to niż gdy wyskakuje dobrze niektórym znany komunikat - “Błąd krytyczny, Menu Start i Cortana nie działają”, bo wtedy to sobie można… :slight_smile: Ja się ratuję przywracaniem systemu, ale to przecież taki doraźny środek, tak samo jak tworzenie nowego użytkownika… Nie wiecie czy Windows zamierza coś z tym zrobić…? Ileż można czekać na jakiś ich ruch… Przyznam, że po 10 nie spodziewałam się takich byków i przycięć. A mogłam spokojnie sobie na siódemeczce pracować…

(Lniesterowicz) #10

Ja poradziłem sobie z tym w prosty sposób i u mnie akurat to pomogło:

• Uruchomiłem ponownie komputer.

• Przy ponownym uruchomieniu jak tylko zapalił się ekran nacisnełem F1 i trzymałem go ok 1 minuty.

• Po tym go zwolniłem i po chwil pokazał się ekran logowania a po zalogowaniu wszystko było już ok.