Menu Start nie wyświetla ostatnio używanych programów

(Hajasz) #1

Cześć. Problem jak w temacie, który najprawdopodobniej sam spowodowałem zaznaczając o jedną opcję za dużo w Advanced SystemCare12 i nie potrafię tego odkręcić.
Problem wygląda tak, że jedyny program jak jest pokazany widać na zdjęciu. Reszta używanych w ogóle się nie pojawia.
Po spojrzeniu we właściwościach widzę, że opcja, która za to zapewne odpowiada jest nieaktywna i nie mogę jej włączyć.
Bardzo proszę obeznanych o pomoc w rozwiązaniu problemu.

e7ea9e9e2e3e8123743a05008411e2f9 6e3e0b023bdfd7c2c98a6b8be274632c

(zbigg47) #2
  1. Poprzypinaj ręcznie swoje programy do Menu Start.
    PPK na program i wskaż opcję przypięcia

2. Przywróć system do poprzedniego stanu z kopii zapasowej.

PS. Na marginesie. Program, którego używasz odinstaluj. Czy program, który ma niby optymalizować systemy od Windows 2000 aż do Windows 10 może być wiarygodny? Wątpię…

(Hajasz) #3

Nie mam kopii zapasowej. Trochę niewygodne to przypinanie bo musiałbym tego sporo robić a tak miałem zawsze to co niedawno było używane a jak wiadomo tam się co jakiś czas zmieniało w miarę jak się używało dany program.
Bardziej chodzi mi o to czy da się odblokować tę nieaktywną opcję.

1 Like
(ybu) #4

Sprawdź wartość ClearRecentDocsOnExit w kluczach wymienionych w powyższym opisie Korzystanie z edytora rejestru.
Nabroiłeś coś tym “ulepszaczem” systemu.

1 Like
(krystian3w) #5

No zablokował sobie, niby programy do usuwania śledzenia to blokują / odhaczają.

Ja bym tam poszukał czy da się cofnąć tę opcję z tym związaną.

(zbigg47) #6

Konkretnie napisz co Hajasz ma zrobić…

(krystian3w) #7

Przejrzeć opcje w Advanced SystemCare12 przed deinstalacją - raczej program może mieć skopane cofanie swoich ulepszeń podczas deintalacji.

Co do wsparcia Windows 2000, to może porzucili, a dobre programy nie nadążyły za dziennikiem zmian?

(Hajasz) #8

Dzięki za wszystkie sugestie. Efekty są następujące.
W Advanced przywróciłem wszystko co było zmieniane ale jednej rzeczy nie może przywrócić a jej nazwa to (Unikaj zbędnych operacji odczytu/zapisu na dysku twardym aby zwiększyć jego wydajność).
To chyba raczej nie ma nic wspólnego z moim problemem.
Przejrzałem poradę @ybu i w zasadach grupy nic nie jest zmienione, wszystko ma opcję nieskonfigurowane.
Natomiast w rejestrze w tych kluczach
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
nie ma wartości DWORD o nazwie ClearRecentDocsOnExit
a klucza HKEY_USERS \ .default \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer wcale nie ma.

(krystian3w) #9

Podszkolić angielski: “store and display recently opened items greyed out

(Hajasz) #10

@krystian3w dzięki za linka. Sprawa załatwiona.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu.