Menu Start nie wyświetla ostatnio używanych programów

Cześć. Problem jak w temacie, który najprawdopodobniej sam spowodowałem zaznaczając o jedną opcję za dużo w Advanced SystemCare12 i nie potrafię tego odkręcić.
Problem wygląda tak, że jedyny program jak jest pokazany widać na zdjęciu. Reszta używanych w ogóle się nie pojawia.
Po spojrzeniu we właściwościach widzę, że opcja, która za to zapewne odpowiada jest nieaktywna i nie mogę jej włączyć.
Bardzo proszę obeznanych o pomoc w rozwiązaniu problemu.

e7ea9e9e2e3e8123743a05008411e2f9 6e3e0b023bdfd7c2c98a6b8be274632c

  1. Poprzypinaj ręcznie swoje programy do Menu Start.
    PPK na program i wskaż opcję przypięcia

  2. Przywróć system do poprzedniego stanu z kopii zapasowej.

PS. Na marginesie. Program, którego używasz odinstaluj. Czy program, który ma niby optymalizować systemy od Windows 2000 aż do Windows 10 może być wiarygodny? Wątpię…

Nie mam kopii zapasowej. Trochę niewygodne to przypinanie bo musiałbym tego sporo robić a tak miałem zawsze to co niedawno było używane a jak wiadomo tam się co jakiś czas zmieniało w miarę jak się używało dany program.
Bardziej chodzi mi o to czy da się odblokować tę nieaktywną opcję.

1 polubienie


Sprawdź wartość ClearRecentDocsOnExit w kluczach wymienionych w powyższym opisie Korzystanie z edytora rejestru.
Nabroiłeś coś tym “ulepszaczem” systemu.

1 polubienie

No zablokował sobie, niby programy do usuwania śledzenia to blokują / odhaczają.

Ja bym tam poszukał czy da się cofnąć tę opcję z tym związaną.

Konkretnie napisz co Hajasz ma zrobić…

Przejrzeć opcje w Advanced SystemCare12 przed deinstalacją - raczej program może mieć skopane cofanie swoich ulepszeń podczas deintalacji.

Co do wsparcia Windows 2000, to może porzucili, a dobre programy nie nadążyły za dziennikiem zmian?

Dzięki za wszystkie sugestie. Efekty są następujące.
W Advanced przywróciłem wszystko co było zmieniane ale jednej rzeczy nie może przywrócić a jej nazwa to (Unikaj zbędnych operacji odczytu/zapisu na dysku twardym aby zwiększyć jego wydajność).
To chyba raczej nie ma nic wspólnego z moim problemem.
Przejrzałem poradę @ybu i w zasadach grupy nic nie jest zmienione, wszystko ma opcję nieskonfigurowane.
Natomiast w rejestrze w tych kluczach
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
nie ma wartości DWORD o nazwie ClearRecentDocsOnExit
a klucza HKEY_USERS \ .default \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer wcale nie ma.

Podszkolić angielski: “store and display recently opened items greyed out

@krystian3w dzięki za linka. Sprawa załatwiona.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu.