Menu start programy znikają poza ekranem

Witam.

Juz od dłuższego czasu nie używam menu start/programy bowiem lista dostepnych programów znika poza ekranem.

W linuxie przy dużej liczbie programów menu rozwijało sie “w drugą stronę” gdy dochodziło do brzegu ekranu.

W Windowsie XP mam na ekranie 2 kolumny programów i kawałek trzeciej, najechanie na program w tej trzeciej kolumnie powoduje zapewne rozwinięcie kolejnego okna ale ja już tego nie widzę. Istnienie kolumny czwartej mogę podejrzewać, mam mocne dowody że istnieje ale nie wiem co w niej jest.

Co mogę zrobić???

Czy jest jakis sposób by zmusić menu programy by były widoczne na ekranie?

Próbowałem zmniejszać rozmiar czcionki ale układ kolumn się nie zmniejszał, dalej były 2 i pół kolumny tylko z mniejszymi czcionkami.

Próbowałem usuwać programy z listy ale to czasochłonne i nieprzyjemne zajęcie (z samych programów nie chcę rezygnować)

Po co Ci takie wielkie menu? Poporządkuj je sobie, utwórz foldery w których pogrupujesz programy zgodnie z np typem, zastosowaniem itp.

Wchodzisz C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika(lub Administrator)\ Menu start

Teraz tworzysz foldery i wrzucasz do nich poszczególne ikony programów lub całe wcześniejsze foldery.

Zmiany są widoczne natychmiast i możesz sprawdzać co zrobiłeś na bieżąco.

Przed jakimiś kombinacjami i zmianami zrób sobie na dysku kopie tego folderu.

Są też programy do tego celu, poszukaj, ja ich nie używam, tak jest wygodniej.

Ja mam u siebie takie kategorie w menu start:

menustart.th.png

Dla ułatwienia i szybszego rozpoznawania zmieniłem ikony sobie.

Może Ci to trochę pomoże.

:frowning: :roll:

A nie prościej aktywowac opcję Przewiń polecenie programy?? :wink: