Menu start Windows Vista - wirus?

Witam,

Jak w temacie, nie działa menu start ani pasek zadań. Zaczynając od początku, znajoma poprosiła mnie abym zerknął bo coś tam jej nie działa, coś się nie włącza i takie tam. Ja jakimś specjalnym ekspertem nie jestem ale zerknąć mogę. Sprawa wygląda tak jak już pisałem, można sobie klikać a tam nic, oknem tez nic się nie zdziała - menu start jest martwe. Na pulpicie wszystko można uruchomić bez problemu. Chcąc uruchomić konfiguracje menu start z panelu sterowania niestety po kliknięciu zero reakcji. Co ciekawe na kompie są utworzone 2 konta użytkownika, obydwa z prawami administratora. Na jednym jest wszystko ok na drugim opisywany zonk. Od razu informuje iż nie jestem użytkownikiem Windows Vista i tylko jakoś sporadycznie zdarza mi się z nim spotykać i nie mam z nim większych doświadczeń. Do tej pory przeskanowałem kompa Avastem, oraz Kasperskym - nic ciekawego nie wyszło. Zauważyłem jednak ciekawą rzecz. Powiesił się eksplorator i po zamknięciu go przez system menu start działa normalnie. Jednak gdy uruchomi się od nowa komputer wszystko wraca do nieporządnego stanu. Moim zdaniem “coś” się uruchamia i blokuje menu start. Podejrzewam jakieś złośliwe oprogramowanie. Poniżej zamieszczam log z HijackThis Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

http://wklejto.pl/12500

Ten log jest czysty.

Daj log z -----> ComboFix (niżej na stronie linku).

====================

K.

Dziękuje za sprawdzenie poprzedniego log-a, dołączam kolejny, może tutaj coś się pokaże

http://wklejto.pl/12506 log z ComboFix

Co ciekawe wystarczy zamknąć proces explorer.exe, a następnie uruchomić go ponownie i menu start wraz z paskiem wraca do normy, można uruchomić jego właściwości itp. wszystko śmiga normalnie. Tyle że nie wiem co powoduje to iż przy starcie pasek jest zupełnie martwy? :expressionless:

robiłeś napraw błędy systemu plików ?

Nie wykonywałem czegoś takiego. Za pomocą czego można wykonać taką operacje? Nie wiem czy Vista oferuje takie narzędzia, czy trzeba jakiś program w tym celu zainstalować?

nie tak jak w xp . a.Kliknij dwukrotnie ikonę Mój komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w dysku twardego -dysk c.

potem prawoklik kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij przycisk Narzędzia w obszarz e ta opcja sprawdzi wolumin w poszukiwaniu błędów klikasz sprawdź zobaczysz

automatycznie napraw błędy systemu plików i kliknij rozpocznij ,

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 11045.mspx

Niestety nic nie pomogło, ale zaszkodzić myślę też nie zaszkodziło :slight_smile: Co ciekawe po zmianie na klasyczny wygląd menu start wszystko działa poprawnie. Z racji ze zbytnio kompa trzymać nie mogłem zostawiłem ze zmienionym menu start. Pół dnia skanów i zabawy a taka prosta rzecz pomogła, szkoda ze nie udało się zdiagnozować przyczyny problemu do końca. Jenak efekt jakiś jest i w pewien sposób powrót do normalności bez spadku funkcjonalności. Nie wiem czy Windows Vista ma takie humory, czy po prostu był to swego rodzaju wyjątek. Nie zamykam tematu, gdyby ktoś coś mógł jeszcze doradzić, lub miał rozwiązanie takiego śmiesznego przypadku proszę o kontakt. Dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam