Menu Start

Witam :!:

Przejdę od razu do rzeczy. No więc tak… W “uruchom” wpisuję msconfig , po czym wchodzę w zakładkę Uruchamianie i oczywiście jest lista uruchamianych programów. Na tej liście odhaczyłem kilka programów, których nie chce. Pozostały one jednak na tej liście tyle, że nie zaznaczone =]. Co zrobić, by nie było ich już na tej liście :?: :smiley:

Z góry dzięki za odpowiedzi ;]

Masz podane lokalizacje w msconfig jak usuniesz wpisy z rejestru lub pliki ze startup to wpisy powinny zniknąć. Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność. Najlepiej przed edycją rejestru zrób jego kopie. :smiley:

Lokalizacje:

HKEY_LOCAL_MACHINE|SOFTWARE\Microsoft\CurentVersion\Run

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa\Menu Start\Programy\Autostart

I właśnie w tym problem… w kluczu: HKEY_LOCAL_MACHINE|SOFTWARE\Microsoft\CurentVersion\Run

Mam tylko te programy, które na liście (o której wspomniałem wyżej) są zaznoczene. Tych odhaczonych nie ma… :?

RegCleaner zakladka Autostart :slight_smile:

Nie używam RegCleanera :smiley: Bo jak kiedyś go pobrałem z Vortalu, to nie chciał się włączyć, niby był w procesach. Chyba raz jakims fuksem go włączyłem. Używam za to EasyCleaner i on wyświetla również programy, które mam w autostarcie. Ale przecież nie o to mi chodzi :?

RegCleaner również, więc nie musisz instalować :slight_smile: bo to na nic w tym przypadku :wink:

Właśnie wiem, w tym przypadku żaden program nie pomoże, to trzeba zrobić jakoś w systemie :?

Chyba będzie ciężko skoro w rejestrze tego nie ma :? Właśnie sprawdzałem, czy w SpyBot Search&Destroy jest taka możliwość, ale nie ma :expressionless: Jest tylko ustawienie pozycji starowych ale nie ma usuwania z listy nieaktywnych programów :slight_smile:

Dzięki, że sprawdziłeś wSz… Czekam na inne propozycje :smiley:

Prosta bajka saviola - zostaną niemal do śmierci kompa, jak je z niego nie wymieciesz!

Niewiem, co to za progsy - bo nie podałeś :frowning: inaczej bylibyśmy w domu; z reguły w “msconfig” byle bzdety nie siedzą - albo siedzi systemówka (prawie z przydziału), albo się wpirzy jakiś myk - niekoniecznie z “prawego łoża”. :twisted:

Msconfig służy do ustalania procesów startowych - ale nie do pozbywania się ich z pola widzenia.

Czyżby…? :?

Mówisz o zakładce “Pozycje startowe”, a zakładka “Lista procesów” się nie bawi?

Zreszta to i tak jest gdybanie, bo mój friend saviola zapuścił enigmę na programiki - i tym samym możemy bujać w obłokach!

Konkrety - please! :slight_smile:

Dziwne - a to czemu? :roll: też pobierałam z Vortalu…

Zakosztuj też aplikacji pt. jv16 Power Tools -> szukajka na Vortalu :lol:

Sprawdz Hijackiem, czy te procesy rzeczywiscie startują.

Ja też. :smiley:

Dostałem maila i pewna osoba zwróciła mi uwagę na pewien sposób. Powiem tyle najciemniej pod latarnią.

Aby trwale usunąć wpisy :

  • ściągnąć program “CodeStuff Starter” (pl)

  • w msconfig spowrotem zaznaczyć programy

  • w CodeStuff usunć je i po kłopocie.

Lub porostu w “CodeStuffStarter” odhaczyć dany proces. :smiley:

Czyli za propozycją Waterproof podaję liste progsów, które mam na tej liście, tak zaznaczone jak i odhaczone… :smiley:

:arrow: Zaznaczone:

start.JPG

:arrow: Ohaczone:

start2.JPG

Mam nadzieję, że o to chodziło :smiley:

No to sobie wejdź w msconfig i ZAZNACZ te co chcesz usunąc, wejdź w HKEY_LOCAL_MACHINE|SOFTWARE\Microsoft\CurentVersion\Run i usuwaj co chcesz… oczywiście na własną odpowiedzilność.

Saviola ma tam tylko te pozycje, które chce aby startowały, nie ma tych co chce usunąć !!

Ludzie czytajcie posty. :!: Sprawa jest już rozwiązana. Saviola musi w msconfig spowrotem zaznaczyć wszystkie pozycje i wejść w lokalizacje rejestru którą mu podałem i usunąć wpisy. Lub skorzystać z programu “CodeStuffStarter”. Wszystko to jest napisane więc w czym problem. :!:

Wystarczy trochę poczytać … :?

Dzięki lazikar - sprawa załatwiona :smiley:

No to zamykam