Menu w CSS?

Witam

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże :slight_smile:

Jeśli robie stronkę opartą na css i mam dwa kontenery div koło siebie z lewej menu a z prawej właściwą treść jak zrobić żeby po kliknięciu w link z menu nie wyskoczyło nowe okienko tylko podstrona otwarła się w div z prawej strony ??

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

rozumiem ze chodzi Ci o to, aby wszystko działo się bez przeładowania strony?

AJAX ale jak jestes poczatkujacym web developerem to sadze zeby wykorzystac PHP (jesli to jest możliwe)

poza tym ustaw sobie w linkach target na “_self” zamiast “_blank” lub ew. zdejmij ten atrybut

Jestem początkujący i nie mówi mi to za wiele może pokaże fragment kodu:

Onet

HISTORIA SIATKÓWKI W POLSCE

tak to by działało bez div na framset-ach

te dwa div są jeden obok drugiego klasyczny przykład menu i obok strona ale mi okno onetu otwiera się w nowym oknie a chcę żeby się otwarło w id= content

może jakiś link skąd sie mogę tego nauczyć albo ktoś poprawi ten kod :))

jeśli chcesz, żeby strona onet.pl otworzyła ci się w #content, to musisz użyć

jeśli chcesz zaś stworzyć swoją własną stronę i żeby ta twoja własna strona otworzyła ci się w #content, użyj php, albo stwórz różne pliki html z jednakowym menu, np:

historia.html:

Historia siatkówki

[/code] onas.html

[code]

O nas w paru słowach

Do tego polecam php, a dokładniej funkcję include.

jeżeli w html to ma byc to ew. pływajaca ramka iframe

Z jednej strony chcesz budować witrynę zgodnie z zaleceniami guru od CSS, a z drugiej strony chcesz by wyglądała tradycyjnie, a to nie bardzo idzie pogodzić. Według wyznawców CSS to nowa strona powinna się otwierać tam gdzie chce użytkownik, a nie tam gdzie ty chcesz. W związku z tym wyrzucili taką funkcję jak target i wynika z tego inna filozofia budowy witryny.

Tradycyjnie to co ty chcesz można by to zrobić np. tak:

| strona 1strona 2 | |

[/code]

[color=#000088] Lub tak jak proponuje kubar3k[/color]

Wielkie dzięki :))