Menu w PHP

Witam,

mam za zadanie zrobić stronę na informatykę i postanowiłam napisać ją w PHP. HTML znam całkiem nieźle, o PHP przeczytałam kilka kursów i na początku wszystko szło dobrze (np. includowanie plików), do czasu, kiedy próbowalam zrobić menu :frowning:

Układ strony wygląda mniej więcej tak:

Tabelka, w górnej komórce zaincludowana strona z logo, pod spodem w lewej komórce zaincludowane menu z linkami postaci

nazwa[/code]
, a w prawej komórce powinna wyświetlać się zawartość poszczególnych działów po kliknięciu na dowolny link z lewej komórki. Niestety, cały czas wyświetla się plik "glowna.html", czyli tak, jakby id wynosiło 0 :(



Co zrobiłam źle?



Skrypt w prawej komórce tabeli (zaczerpnięty z jednego z kursów) wygląda tak:

[code]<? if(!isset($id)){ include(“glowna.html”); } else { if($id==0){ include(“glowna.html”); }else if($id==1){ include(“dzial1.html”); }else if($id==2){ include(“dzial2.html”); }else if($id==3){ include(“dzial3.html”); }else if($id==4){ include(“dzial4.html”); }else if($id==5){ include(“dzial5.html”); }else{ echo “Brak treści o podanym ID”; } } ?>

Proszę o pomoc :slight_smile:

Przed

if(!isset($id)){

Dodaj

$id = (int) $_GET['id'];

Przeczytaj o short_open_tag, register_globals i ewentualnie register_long_arrays w konfiguracji PHP (php.ini)

ok, dziękuję bardzo, zaraz wstawię :slight_smile:

//Edit: albo i nie zaraz, serwer coś nie działa :expressionless: no cóż, spróbuję wieczorkiem

pingwinek to testowania skryptów postaw serwer u siebie na kompie, będzie szybciej, niz wygrywanie zawsze plików na serwerdocelowy…

AZPR Jak mi powiesz jak, to bardzo chętnie; napisałam przecież, że dopiero co zaczynam pisanie w PHP. Tak jak powiedziałam, to tylko projekt na informatykę, nie zajmuję się “profesjonalnym” tworzeniem stron, więc nie tracę dużo czasu na testowanie skryptów :stuck_out_tongue_winking_eye:

K.S. jeszcze raz dzięki, wszystko działa jak powinno. :slight_smile:

Możesz webserv użyć :slight_smile:

Albo Krasnala.