Menu w telefonie

Czy to, z jakiej sieci korzystam, ma wpływ na menu w telefonie?? Chodzi mi głównie o porównanie Mobilking-Plus

Wydaje mi sie ze mobilking nic nie dodaje do softu

Troche ma. Niektóre sieci dodają różne “bajery” do softu. Ale jak jest z Mobilkingiem to niewiem.

A jak te “bajery” usunąć? I czy to w ogóle możliwe?

Można je usunąć ,ale trzeba modyfikować soft fona (najczęściej wgranie innego), a to już jest utrata gwary.

Nawet jeżeli usuną mi ten soft w serwisie?? I ile to wtedy kosztuje??

Ale i tak tracisz gwarancje operatora. Koszt min. 50zł. Zależy jaki serwis.

PS. Autoryzowany najprawdopodobniej tego nie zrobi.

Operatora tzn. Mobilkinga?? A na co mi niby ich gwarancja??

Mobilking to operator kart Pre-Paid.Nie ma telefonów w ofercie (tylko plakat,pudełko i naklejka).Do menu dochodzi tylko Sport-Relax Menu- czyli usługi operatora - coś jak era omnix.Nie jest to ingerencja w soft tylko rozbudowanie karty SIM.Raczej tego nie usuniesz.

wiem że soft orange do telefonów z s60 (szczególnie n70) bardzo spowalniał pracę i usuwał aktywny pasek pulpitu :wink:

Soft orange a zwłaszcza osławione "orange menu"ogranicza funkcjonalność wszystkich telefonów , nie tylko z symbianem;ale nie o to pytał D@wid#.

No, ale zmiana softu w serwisie, to zależy od modelu telefonu chyba też co…

A jak zmienisz soft, to tracisz gwarancje na telefon o ile w ogóle ją masz. A mobilking nie ma SIM-Locków.

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 9:31 został dopisany post przez kr110

No, ale zmiana softu w serwisie, to cena zależy od modelu telefonu chyba też co…

A jak zmienisz soft, to tracisz gwarancje na telefon o ile w ogóle ją masz a nie na operatora, bo mobilking nie ma SIM-Locków, bo ma tylko oferty pre-paid.

Jeżeli wymienisz na taki sam ,lub uaktualniony to nie.Tracisz jedynie przy gwarancjach operatora ,softach modyfikowanych itp.

tak jak napisał taddek8 w przypadku mobilkinga dodana jest zakładka sport-relax ale z racji tego ze mobilking sprzedaje tylko startery to nie ingeruja w menu telefonu bo nie ma takiej możliwości więc o spowalnianiu fona nie ma mowy.