Menu w xp ciągle się blokuje


(Sebo47) #1

Witam. Otóż sprawa wygląda tak : gdzieś tak 5 minut od włączenia komputera pasek z menu i menu w xp mi się blokują. Nie mogę wówczas otworzyć menu ani niczego co jest na niebieskim pasku. Jak to naprawić? Co może być tego powodem ?


(Keymen3) #2

A menadżer zadań działa? Alt+Ctrl+Del/ zakładka procesy/ poszukaj EXPLORER.exe/zakończ proces. Pasek wówczas zniknie, potem za pomocą menadżera zadań wyloguj się i zaloguj. Może pomoże.


(Lukaszk 89) #3

Ewentualnie Aplikacje->Nowe Zadanie i explorer.exe(powinno wyjść na to samo)


(Henio Mazurek) #4

Wklej na początek logi z OTL (OTL i Extras) i gmer

http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

http://www.gmer.net/

Logi wklej na www.wklej.org a tutaj tylko link do wklejki.

Do tego log z ShellExView

http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

Zaznaczasz to co na różowo, potem File => Save selected items i wklejasz na wklej.org, dajesz link.


(Keymen3) #5

Myślę, że reset procesu EXPLORER.exe może pomóc. Najpierw spróbuj tego, jeśli nie da rady to postępuj wg. instrukcji ciemnowidza.


(Danielm86) #6

goldimir , może pomóc ale to jak łatanie zęba, który wypadnie... :roll:

Pobierz program Hijack This, odpal Do scan and save log file, skopiuj zawartość loga i wklej na www.wklej.org i daj linka na forum


(Keymen3) #7

Pytanie tylko, czy nasz kolega będzie w stanie pobrać HJKT... Jeśli np. Nie utworzy ikony na pulpicie, to już do listy wszystkie programy się nie dostanie :frowning: Można by to chwilowo "odblokować" i pozbyć się robala. :wink:


(Sebo47) #8

To z explorer.exe pomaga :smiley: A to z explorer.exe pomaga tylko wtedy gdy się przyblokuje czy robi tak żeby się to już nigdy nie zablokowało ?


(Keymen3) #9

Nie wiem, ta porada była czysto intuicyjna :smiley: Po prostu kiedy występuje błąd z paskiem (czyli ważną częścią eksploratora) najlepiej zresetować odpowiadający za to proces. Obserwuj kompa dalej, a w razie co pisz tu. :wink: Na wszelki wypadek (bo nigdy nie zaszkodzi :P) zrób skana HijackThis i ComboFix, a następnie zamieść je w temacie bezpieczeństwo i logi. Pozdrawiam, goldimir.


(mateusz0379) #10

explore.exe wyłączać spróbuj formata zrobić i po formacie zobacz co bedzie


(Cedar) #11

Po formacie nic nie będzie, wypadało by jeszcze system zainstalować :wink:


(Keymen3) #12

Możesz, ale postawmy sobie pytanie, czy warto jeśli wszystko działa... Do trzech razy sztuka :wink: Jak jeszcze 2 razy Ci coś akiego wyskoczy, to wtey bierz się za formata. Póki co zabierz się za optymalizację Twojego systemu. CCleaner, Revo Unistaller, Komenda msconfig w panelu uruchom/zakłaka uruchaminie/odchaczsz czego nie potrzebujesz :slight_smile: