Menu w xp ciągle się blokuje

Witam. Otóż sprawa wygląda tak : gdzieś tak 5 minut od włączenia komputera pasek z menu i menu w xp mi się blokują. Nie mogę wówczas otworzyć menu ani niczego co jest na niebieskim pasku. Jak to naprawić? Co może być tego powodem ?

A menadżer zadań działa? Alt+Ctrl+Del/ zakładka procesy/ poszukaj EXPLORER.exe/zakończ proces. Pasek wówczas zniknie, potem za pomocą menadżera zadań wyloguj się i zaloguj. Może pomoże.

Ewentualnie Aplikacje->Nowe Zadanie i explorer.exe(powinno wyjść na to samo)

Wklej na początek logi z OTL (OTL i Extras) i gmer

http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

http://www.gmer.net/

Logi wklej na www.wklej.org a tutaj tylko link do wklejki.

Do tego log z ShellExView

http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

Zaznaczasz to co na różowo, potem File => Save selected items i wklejasz na wklej.org, dajesz link.

Myślę, że reset procesu EXPLORER.exe może pomóc. Najpierw spróbuj tego, jeśli nie da rady to postępuj wg. instrukcji ciemnowidza.

goldimir , może pomóc ale to jak łatanie zęba, który wypadnie… :roll:

Pobierz program Hijack This, odpal Do scan and save log file, skopiuj zawartość loga i wklej na www.wklej.org i daj linka na forum

Pytanie tylko, czy nasz kolega będzie w stanie pobrać HJKT… Jeśli np. Nie utworzy ikony na pulpicie, to już do listy wszystkie programy się nie dostanie :frowning: Można by to chwilowo “odblokować” i pozbyć się robala. :wink:

To z explorer.exe pomaga :smiley: A to z explorer.exe pomaga tylko wtedy gdy się przyblokuje czy robi tak żeby się to już nigdy nie zablokowało ?

Nie wiem, ta porada była czysto intuicyjna :smiley: Po prostu kiedy występuje błąd z paskiem (czyli ważną częścią eksploratora) najlepiej zresetować odpowiadający za to proces. Obserwuj kompa dalej, a w razie co pisz tu. :wink: Na wszelki wypadek (bo nigdy nie zaszkodzi :P) zrób skana HijackThis i ComboFix, a następnie zamieść je w temacie bezpieczeństwo i logi. Pozdrawiam, goldimir.

explore.exe wyłączać spróbuj formata zrobić i po formacie zobacz co bedzie

Po formacie nic nie będzie, wypadało by jeszcze system zainstalować :wink:

Możesz, ale postawmy sobie pytanie, czy warto jeśli wszystko działa… Do trzech razy sztuka :wink: Jak jeszcze 2 razy Ci coś akiego wyskoczy, to wtey bierz się za formata. Póki co zabierz się za optymalizację Twojego systemu. CCleaner, Revo Unistaller, Komenda msconfig w panelu uruchom/zakłaka uruchaminie/odchaczsz czego nie potrzebujesz :slight_smile: