Menu wyboru systemu jak usunąć?

Na Windows 7 wyświetlało się menu wyboru systemu którego długi czas nie mogłem się pozbyć. Jako że system działał już nie tak jak powinien, postanowiłem zrobić format systemu. Na dysku były dwie partycje:

 

1)      C: na której był system i która została sformatowana

2)      Partycja zastrzeżona przez system którą Windows 7 tworzy na swoje potrzeby – nie została sformatowana

 

Po instalacji Windowsa zdziwiłem się nieco ponieważ menu wyboru systemu nie znikło. Próbuje to menu jakoś usunąć jednak nie potrafię tego zrobić.

 

W msconfig jest tylko jeden system do wyboru i jest on ustawiony jako system domyślny więc teoretycznie takowe menu nie powinno się pojawiać.

 

W właściwościach systemu > Zaawansowane ustawienia systemu > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia. Również jest tylko jeden domyślny system operacyjny więc również menu nie powinno się wyświetlać.

 

Jak mam wywalić to menu tak aby Windows który jest zainstalowany uruchamiał się domyślnie bez wyświetlania menu. Czy jest możliwe że to menu siedzi gdzieś głębiej tzn w MBR lub na partycji rozszerzonej (tej 100 mb)? Próbowałem również tą partycje sformatować jednak menu jak się wyświetlało tak wyświetla się dalej.

 

PS: wiem że na forum były już takie wątki (bo szukałem) jednak rozwiązania w nich podane dotyczył właśnie msconfiga lub ustawień w uruchamianiu i odzyskiwaniu systemu - a tutaj wszystko jest tak jak powinno.

Może EasyBCD sobie poradzi, albo odpal płytę instalacyjną i wklep polecenia na naprawę sektora rozruchowego w wierszu poleceń (jest w opcjach naprawy lub SHIFT +F10) http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_xp-windows_install/przywracanie-sektora-rozruchowego-windows-7/b1a02e8a-41fe-45dd-96dd-7726ed135ec2

Spróbuj:

mój komputer - właściwości - zaawansowane ustawienia systemu - uruchamianie  i odzyskiwanie - odznacz czas wyświetlania systemów operacyjnych

Mam to odznaczone. Menu pojawia się dalej 

 

EasyBCD też już testowałem i na liście mam tylko jeden system ustawiony jako domyślny

Więc testuj opcje z naprawą sektora rozruchowego.

Czy w EasyBCD zaznaczyłeś Skip the boot menu?

100 MB sformatowane ? To GPT ! BIOS w jakim trybie : UEFI , UEFI with CSM czy LEGACY ?

W BIOSIE jak jest ustawione bootowanie systemu tzn. z której partycji ? 

to powinno pomóc. i wybierz tam działajacy system.