MenuChosser-zmiana ikon w telefonie-strata gwarancji?


(Dawiddek55) #1

Znalazłem sobie taki programik w javie na telefon: ManuChosserr który rzekomo bez kabla ani bez komputera zmienia ikony menu. Znalazłem nawet jakieś ikony do tego programu. Czy jeżeli zainstaluje program i zmienie ikony na SE K770 to strace gwarancje?


(system) #2

Ta, ponieważ jest to ingerencja w softa. Jakakolwiek zmiana softu powoduje strate gwarancji. W teorii można ją odzyskać-wystrczy zaktualizować oprogramowanie programem Sony Ericssona. Jednak jeżeli w serwisie się dokładnie przypatrzą to się zorientują ze coś było grzebane :stuck_out_tongue: więc lepiej czekać do końca terminu gwarancji :wink:


(Dawiddek55) #3

no mi jescze troche zostało.

:smiley:

Ale czy na pewno? a może ten program nie ingeruje w soft tylko jakos inaczej nakłada nowe ikonki?


(dawidos) #4

W SE inaczej jak ingerując w soft nie da się zmienić ikon menu co za tym idzie - tracisz gwarancję.


(Tomson 13ck) #5

Witam

Jeśli grzebałeś coś w sofcie, a chcesz oddać na gwarancje to wgrywasz customy operatora i podłączasz pod SEUS'a i masz gotowe.


(Dawiddek55) #6

coś jaśniej można?


(Tomson 13ck) #7

Czyli wgrywasz te wszystkie tapety, motywy itp. operatora i po sprawie.


(Dawiddek55) #8

nie zupenie... operator widzi kazde wejście w soft etc.


(Tomson 13ck) #9

Jak to widzi każde wejście w soft?


(Dawiddek55) #10

tzn. oni maja takie oprogramowanie i widza że np. Kowalski wszedł w soft i wgrał Flash Menu 31 grudnia o godzinie 13:54:33 mają tak dokąłdne informacje-a jak cos takiego stwierdzą gwarancja idzie do kosza :stuck_out_tongue:


(Tomson 13ck) #11

No to wtedy trzeba się modlić, żeby nie patrzyli tych informacji.


(Dawiddek55) #12

lepiej nie ryzykować.


(Pawbrotm) #13

Lepiej kupić coś, w czym zmiana ikonek nie powoduje utraty gwarancji. :stuck_out_tongue:

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.


(Dawiddek55) #14

ok jeżeli mi kupisz nie ma problemu. Niedawno kupilem tego SE (troche lipny) na abonament i trza go spłacić a późnej się cos lepszego weźmie.


(Pawbrotm) #15

Dobra. Źle skomponowałem. Miałem na myśli. Lepiej kupować coś, w czym zmiana ikonek nie powoduje utraty gwarancji. :stuck_out_tongue:

Poza tym jeśli masz telefon na abonament, to nie możesz go sprzedać i kupić innego?


(Dawiddek55) #16

no przecież jest na abonament :slight_smile: ja sprzedam a później rachunki za telefon do mnie będa przychodzić :slight_smile:


(Pawbrotm) #17

Co za problem wyjąć kartę SIM, sprzedać telefon, za otrzymane pieniądze kupic coś innego i włożyć tam swoją kartę SIM? (no chyba, że jest ona przylutowana do telefonu :stuck_out_tongue: )


(Dawiddek55) #18

a co lepszego kupie za te same pieniądze? Pozatym chyba nie jest to zgodne z siecią ponieważ biorę telefon na abonament i to jego powinienem mieć przez cały czas aż do skonczenia umowy bo gdyby wyniknęły jakieś problemy, oficjalnie telefon jest chyba "ery" a nie mój na własność :smiley:


(Tomson 13ck) #19

Dawidd , Pomyśl logicznie, karte SIM da się wyjąć z kom. to co za problem przełożyć do innego telefonu?


(Dawiddek55) #20

ok, ok :slight_smile: karte sim wyjme ale w umowie chyba pisze że mam K770 a nie żaden inny i z niego mam właśnie przez okres umowy korzystać...