Mepis - czy mam dobre repozytoria?

(Pt94) #1

Słyszałam coś o repozytoriach i chciałabym się dowiedzieć czy mam dobre.

Jak to sprawdzić???

(Mztswk) #2

Zapytaj najlepiej na forum poświęconym swojej dystrybucji.

(Pt94) #3

A czy jest polskie forum Mepisa?

(moongoose) #4

Jeżeli masz Mepisa 6.5 to oprócz "mepisowych" możesz dołożyć repozytoria z Ubuntu 6.10, bo od tej wersji Mepis "bazuje" na Ubuntu. A polskiego forum niestety nie ma

@ plichu - tak to jest jak się używa podróbek... - co miałeś/aś na myśli

Pozdrawiam

(Soren) #5

miałem na myśli mepisa. Ludzie używają systemów podróbek czyli tak naprawde innych systemów tylko lekko zmodyfikowanych pod inna nazwą a potem się dziwią że nawet dobrej społeczności i pomocy od użytkowników taki system niema :slight_smile:

To miałem na myśli :slight_smile:

(squeet) #6

To skoro Ci szkoda czasu, to nie odpowiadaj. Nie każdy jest na starcie obeznany w temacie. Proszę jednak o więcej wyrozumiałości dla początkujących.

Posta kasuję.

(Pt94) #7

moongoose Ale jest chyba wiele wersji Ubuntu, skąd mam wiedzieć że mam brać repozytoria od tej?

(Soren) #8

stąd że mepis 6.5 bazuje na ubuntu edgy eft dlatego możesz dołożyć jego repozytoria...ale czy mepis jest w 100% zgodny z ubuntu to nie wiem :slight_smile:

(Jpv2) #9

Według mnie, to Mepis 6.5, podobnie jak 6.0 bazuje na Ubuntu Dapper. Nigdzie nie widziałem żeby ktoś polecał repozytoria Edgy Eft dla Mepisa 6.5.

Używam Simply Mepis 6.5 i mam następujące repozytoria:

(Hiroman) #10

Zobacz http://www.simplymepis-przewodnik.yoyo.pl/konfiguracja.html

(moongoose) #11

ja dodałem repozytoria z "edgy'ego" i jak na razie Mepis sprawuje się bez zarzutu. Zamierzam w ramach eksperymentu dodać repo z Debiana Etcha - jezeli nie będzie "padu", to potem poeksperymentuję z repo FF.

Dobrze mieć drugi dysk do eksperymentów.

Pozdrawiam

(matiit) #12

moongoose

Tylko nie dawaj dist-upgrade :stuck_out_tongue: