Mepis


(Snakerek) #1

Mam problem z uruchomieniem srodowska graficznego w Mepis'sie. O ile wiem to mam KDM.


#2

KDM to nie środowisko graficzne, tylko menadżer logowania. Ale jeżeli masz KDM, to prawdopodobnie jako środowsko graficzne jest tam KDE. Niestety, nie podałeś żadnych szczegółów, dlaczego Ci się nie odpala, jakie komunikaty wyświetla, a wróżek tutaj nie ma, wiec raczej dopuki informacji nie uzupełnisz, nie uzyskasz pomocy.


(Snakerek) #3

kiedy chce odpalic np. KDE wpisujac tak jak to bylo w Mandrake w konsoli po prostu "kde" to wyskakuje komunikat ze nie ma takiego polecenia. moze po prostu nie wiem jak go uruchomic. dopiero zaczynam zabawe z linuxem takze duzo o nim jeszcze nie wiem.


#4

A jesteś pewien że w MDK wpisywałeś KDE? Może startkde? Ale to tylko w przypadku kiedy masz zainstalowane to środowisko graficzne. Najpewniejszym chyba sposobem będzie wpisanie w konsoli (jako root) startx , wtedy, jeżeli iksy są dobrze skonfigurowane, powinien pojawić się menadżer logowania.

Jeżeli wszystko zadziała, to możesz zrobić tak, żeby iksy startowały automatycznie ze startem systemu. W pliku /etc/inittab jest sekcja w której jest zaznaczone w jakim runlevelu ma startować system (nie pamiętam dokładnie jak wygląda, a w pracy nie mam dostępu do Linuksa, ale raczej bez problemu powinieneś ją znaleść). Zmień tam 3 na 5 i od tej pory powinieneś cieszyć się iksami zaraz po odpaleniu komputera.


(Ramzesxv) #5

a czy w systemie MEPIS istnieje możliwość zapisania na dysku tylko katalogu domowego, zawierającego swoje ustawienia ( tak jak w knoppixie) ?

ramzesxv


#6
  1. http://www.mepis.org/files/MEPIS%20User%20Guide.pdf

  2. http://mepis.com/docs/


(Ramzesxv) #7

Nie o to mi chodziło.

Startuję i używam systemu w wersji LiveCD, a w katalogu domowym (na HD ) chcę miec zapisane swoje ustawienia.

A z instrukcjami umieszczonymi na oficjalnej stronie MEPIS-a zapoznałem sie wczęsniej.

Jest opis instalacji całego systemu na HD, a nie o to mi chodzi.

ramzesxv


(Webmaster) #8

http://www.mepis.org/node/465

Onthego is a feature of Mepis. YOu can use Mepis OS Center to save home files and use them when you travel when you boot from a CD.

Mepis OS Center>Create OnTheGo Disc

Nie sprawdzałem ale z opisu wynika, że powinien działać tak jak persistent home w knoppixie...