Mercedes W140 - bezpieczeństwo

Nigdzie nie mogę znaleźć testów zderzeniowych tegoż samochodu (widziałem tylko mały wycinek) czy jakiejś analizy. Interesuje mnie, na ile ten pojazd podczas ewentualnego wypadku jest bezpieczny.

Czemu tak bardzo Ci na tym zależy? Zabić można się i Mercedesem, i Polonezem.

Widziałem parę czołówek i Merce nie były mniej rozwalone od innych aut, a i pasażerowie odnieśli podobne obrażenia.

Jak dla mnie, to “bezpieczeństwo” jest “chłytem” marketingowym.

O ile kupisz z poduszkami, to mniej będzie głowa boleć.

Testów zderzeniowych? Dziwne pytanie… To tylko element bezpieczeństwa. W sumie taki ostateczny, bo wykorzystywany np. jeśli hamulce sa zużyte, amortyzatory wyjechane, coś przegnite itp.

Zobacz na stronę NCAP, oni wystawiają “certyfikaty” bezpieczeństwa więc pewnie testują wszystkie modele (widziałem nawet test Trabanta).

Nie wiem czy maja ten, ale wszystkich na pewno nie mają. a jak komus wszystko jedno czy zaliczy czołówkę polonezem, czy wyładowanym poduszkami mercem to spoko :3 Oczywiście, że kuku można sobie zrobić i jednym, i drugim, ale jednym trzeba się mocniej postarać, a drugim starczy mniej :stuck_out_tongue:

Niestety, ale NCAP testu nie ma, a na YT są tylko małe i ledwo widoczne wycinki.

Polecam obejrzeć:

A teraz wmówcie mi, że bezpieczeństwo to chwyt marketingowy :wink: Ten z Mercedesa na pewno będzie miał o wiele lepiej, niż ten z Corsy.

Racja :wink:

A tak przy okazji, Polonez to solidna maszyna, tylko może głowa rozboleć po trachnięciu :wink:

Chętnie zobaczyłbym, jak W140 zachowuje się przy ew. wypadku - czy wytrzymuje (jak bardzo), czy miażdży się w harmonijkę.

PS. Tak, wiem, że podany link prowadzi do testu zderzeniowego, ale tylko z uderzeniem przednim mniejszego samochodu.