Metoda porównywania napisów MySQL

Jaka metoda w MySQL porównuje wielkie i małe znaki? mam ustawione latin2_general_ci. Jaka metoda porównuje znaki ??

Nie jestem pewien czy o to Ci chodzi: http://hwao.be/blog/2006/07/16/kodowani … -mysql-41/

W blogu gość opisuje jak doszedł do tego co ja juz wiem :stuck_out_tongue: jest nawet do wyboru latin2_polish_ci :slight_smile: chodzi mi o to ze ta metoda nie rozróznia wielkich i małych liter. Przykład: w badzie danych mam login urzytkownika mojej strony o nazwie “user”. W czasie logowania moze podać “User” albo “uSeR” a i tak zostanie zalogowany. Może da się to zrobić inaczej? Bo kiedy zminei metodę moge sie pozbyc poslskich znaków.

chyba nie da się tego zmienić,ale nie jestem pewien w 100%

Pozdro…

nie wiem czy o to ci chodzi ale sa funkcje w php którymi mozesz zmienić tylko na małe lub tylko na wielkie litery stringa :

strtolower() lub strtoupper().

nook, jeżeli nie da się zmienić to czemu w bankach internetowych przeważnie rozpoznaje małe i duże litery?

juz po problemie :lol: z jakiegos powodu nie zapisało mi ustawień w bazie danych. latin2_general_ci działa :stuck_out_tongue: Dzięki za posty :slight_smile:

a czy banki internetowe używają mysql ? czy używają php ?

w większości przypadków jest to miks javy i asp + np. postgresql

i dlatego rozrózniają

a poza tym pracują tam lepsi webmasterzy od ciebie :stuck_out_tongue:

Nie wiem jak są budowane banki internetowe, ale wiem że pracują lepsi ode mnie webmasterzy. Podałem to tylko jako przykład.