Metro 2033 zacina się

Witam.

Kupiłem sobie Metro 2033 ale niestety nie mogę pograć bo gra bardzo się zacina. Działa ale tnie się tak, że nie da się grać. Myślę, że mój komputer nie jest za słaby bo jego parametry wyglądają tak:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.66GHz

Pamięć RAM: 4GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460

Nie mam pojęcia co zrobić. Próbowałem zmniejszyć jakość grafiki w grze na “niskie” ale to nic nie daje.

Proszę o pomoc!

Jaki masz zasilacz?

Jak wygląda sprawa temperatur?

A zainstalowałeś nowe stery do grafiki ? :smiley:

Archiwalny wątek na ten temat: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=57232

  1. Temperatura w normie.

  2. Nie instalowałem sterowników graficznych. Skąd mogę pobrać? :smiley:

  3. Nie wiem jak ten archiwalny wątek miałby mi pomóc. xd

Na archiwach się nie skupiamy, a na problemie :slight_smile:

Twoja karta to : Nvidia GeForce GTX 460 - także powinieneś w pierwszej kolejności ściągnąć sterowniki do niej -> http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl (wybierz jaki masz jeszcze system i pobieraj).

W razie problemów z pobieraniem - podaj jeszcze jaki masz system, a podamy tobie bezpośredni link do pobierania sterowników :wink:

Pobrałem sterowniki. Nic to nie dało - nadal się tnie. Wydaje mi się, że musiałbym podkręcić procesor bo przeczytałem, że rekomendowany na tą grę to 3.00GHz a ja mam 2.66GHz. Tylko jak to zrobić?

Sprawdź model płyty głównej i sprawdź w instrukcji obsługi (jeśli nie masz) jak podkręcić procesor (o ile w ogóle się da).

Płyta główna to: PG 17 GIGABYTE GA-P31-S3G P31 S775 (PCX/GL/SA/DDR2). Nie mam instrukcji. Procesor da się podkręcić jakoś w biosie bo mi kiedyś kolega podkręcał. :slight_smile:

Co teraz?

Dodane 09.07.2013 (Wt) 16:37

Podkręciłem procesor do 6 x 500 czyli 3.00GHz ale i tak się tnie. :confused:

Zauważyłem, że gra zaczyna chodzić płynniej kiedy zmniejszę rozdzielczość. Dlaczego rozdzielczość na wpływ na wydajność?

Wyłącz teselację bądź odpal w trybie DirectX 9.

Wyłączyłem i odpaliłem w dziewiątce. Nic nie pomogło. :?

1024x768 = 786 432px

1920x1080 = 2 073 600px

W 1024x768 karta ma do przetworzenia tylko 786tys pikseli, w 1920x1080 musi przetworzyć aż 2mln pikseli na klatkę.

Kiedyś gdy zacinał mi się Shogun 2 to ściągnąłem sobie sterowniki Nvidii dedykowane właśnie pod tą grę i wszystkie problemy zniknęły. Nie wie ktoś może czy jest coś podobnego pod Metro 2033?

Dodane 20.07.2013 (So) 13:17

Zrobiłem format PC i metro działa teraz płynnie na najwyższych wymaganiach. Strasznie tylko oczy bolą przy grze. Po godzinie gry musiałem przerwać. Czy jest możliwe coś zrobić żeby tak nie dawało po oczach?