Metro Exodus - wymagania

Takie szybkie pytanie: jakie ustawienia graficzne umożliwią mi w miarę komfortową grę? Mniej zależy mi na wodotryskach (tyle, że bez przesady. Nie mam zamiaru grać w 480p), a bardziej na 60-72fps.

Moja konfiguracja:

  • i7 4790 (3.6-4.0GHz)
  • 16GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

Świadomy jestem, że w Google można łatwo znaleźć minimalne i rekomendowane wymagania tyle, że takie informacje nieraz mnie rozczarowywały, może ktoś na podobnej konfiguracji przechodził tytuł i podzieli się doświadczeniem?

Ja początkowo grałem na niskich ustawienia w rozdzielczości FHD na gtx660 i ledwo to chodziło (moja grafika nie spełnia minimalnych wymagań), zrobiłem delikatny OC karcie i jakoś da się grać na średnich ustawieniach z phisx (może trochę śmierdzi palonym plastikiem, ale to szczegół :wink: ). Najbardziej doskwiera mi brak VRAM przez co tekstury są brzydkie i momentami rozmyte.
Myślę, że 1060 spokojnie udźwignie ustawienia wysokie. W samej grze nie znalazłem rozbudowanych ustawień graficznych, widać że była projektowana pod konsole.

Na wysokich, lekko zrewiduj cienie i odbicia i powinno dobrze działać.

@lordjahu Jak dostać się do ustawień odbić i cieni? Bo ja tam takich ustawień nie widziałem. Coś przegapiłem?

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Kierowany sugestiami ustawiłem:

  • rozdzielczość ____________________1080p
  • Jakość________________________WYSOKA
  • VSYNC _________________________ PEŁNY
  • GAMMA _______________________________
  • Rozmycie przy ruchu________NORMALNE
  • DirectX____________________________DX11
  • Hairworks_________________________WYŁ.
  • Zaawansowany PHYSX_____________ WŁ.
  • Teselacja___________________________WŁ.
  • Filtrowanie tekstur_______________AF16x
  • Stopniowanie cieniowania__________0.9x

(Dalsze obniżenie cieniowania powoduje nieznośne dla oka rozmycie wszystkiego na ekranie)
Wrażenia po pierwszych minutach gry bardzo dobre. W ciasnych korytarzach bardzo płynie, po wyjściu na powierzchnie nie zauważyłem spadku wydajności - oby tak dalej!
Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Możesz jeszcze obniżyć Antialiasing z AF16 i zobaczyć jak gra będzie wyglądać i chodzić.

Póki co komfort z gry spełnia moje wszelkie oczekiwania, ale w razie jakiś komplikacji to pierwsze co, to obniżę właśnie tą opcję.

O widzisz! Czyli ten niezrozumiały dla mnie stopień cieniowania może odpowiadać za moje rozmycie, a nie mała pamięć vram. Pobawię się w takim razie tym ustawieniem. Dzięki za sugestię :slight_smile: