Metro UI zmiana wielkości kafelków/zarządzanie


(Dominikr2921) #1

Hej,

 

mam problem z Windows 8. Chodzi o Metro UI. Wcześniej było dobrze, ale teraz jak wejdę w te "nowe menu" po kliknięciu prawym przyciskiem myszy powinien mi się na dole wysunąć pasek, a pokazuje mi się takie coś: http://iv.pl/images/60702257664180908434.png

Ktoś wie jak to rozwiązać? Strasznie to utrudnia życie bo ani nie mogę dodać nowej grupy, ani zmienić wielkości kafelków, ani nic .....


(.ffox) #2

Aby zmienić wielkośc kafelków, kliknij prawym klawiszem myszy na kafelek.

Z tego co widzę, to klikasz w puste pole.

Nową grupę tworzysz przesuwając kafelek w prawą krawędź ekranu.

Chyba, że źle zrozumiałem Twoje zamiary.


(Dominikr2921) #3

Wcześniej miałem tak, że jak nacisnąłem w puste pole lub na kafelek na samym dole pojawiał mi się pasek. http://www.youtube.com/watch?v=dgftTpoos98 przewiń do 2 minut i 13 sekund, zobaczysz o co mi chodzi. Zamiast tego mam to: http://iv.pl/images/33323263690911101708.png

Tylko czemu? Nic nie przestawiałem, zrobiło mi się to z sekundy na sekundę ...

Do tego koleś ma w 4 minucie 21 sekundzie możliwość personalizacji ekranu startowego, a ja nie, mam takie coś:

http://iv.pl/images/46518476665115347522.png    Czemu ja mam zupełnie inny ekran startowy? Mam nie pełnego windowsa czy co? Windows był od razu na laptopie.


(.ffox) #4

Miałem tak samo.

Zdaje się zniknęło mi to po aktualizacji Update 1 w Windows 8.1.

Generalnie wszystkie te możliwości masz po naciśnięciu prawego klawisza myszy na kafelku.

W pracy nie mam Update 1, zobaczę jutro jak tam to wygląda.

 

No właśnie! Również nie mam pełnej personalizacji, np. brak możliwości zmiany kolorów.

Jestem pewien że miałem to na czystym Windowsie, po aktualizacji zniknęło.

Sprawdź jaką masz wersję Windowsa.

Ja mam Windows 8 Professional zaktualizowany do 8.1 + Update 1.

 

Edit:

Wyszukałem.

Jak chcesz np. zmienić kolorystykę, w wyszukiwarce wpisz kolor i naciśnij pierwszy link: Zmień kolor i tlo na ekranie startowym.


(Dominikr2921) #5

Wiem że mam te opcje, ale czemu nie mam ich na pasku jak było wcześniej? A po za tym jak można przeprowadzić tego Updata? Możliwe że mi się coś źle wgrało, przy instalacji lub pobieraniu 8.1. Jeśli tak to można to jakoś powtórzyć? Można też sprawdzić czy jest w ogóle ten 8.1? Czy też mam same 8.0? Moim zdaniem to jest po prostu chamstwo ze strony Microsoftu. Tu się płaci za to a oni : "Może damy, pełną wersję, a może zapłacicie za pełną wersję a my wam damy demówy?" 

@Edit

Ok, dzięki z tym kolorem działa, ale co z paskiem? Jak się mi nie uda rozwiązać tego problemu to do Microsoftu napiszę.


(.ffox) #6

Można sprawdzić.

Kliknij prawym klawiszem myszy na flagę starego startu i daj na System.

Będziesz miał dokładną wersję systemu.

Ja mam Windows 8.1 Pro.

Update 1 wskoczył mi sam do aktualizacji.


(Dominikr2921) #7

Tam pisze Windows 8.1 a pod tym jest napis "Skorzystaj z większej ilości funkcji w nowej wersji systemu Windows" No i daje tam wprowadź klucz i tu pojawia się problem ponieważ w moim kluczu są 0-ra których tam wpisać nie mogę, wyświetla mi się pod tym komunikat: Nie prawidłowy znka "0".

 

@Edit;

Mój błąd, tam wszystko jest ok, doczytałem że to jakiś nowy klucz musi być, który tam nowe funkcje doda, a nie ten z windowsem, ale nadal zostaje problem z paskiem .... Czy jest możliwość usunięcia wszystkich aktualizacji i zainstalowania ich ponownie? Może przywrócenie systemu pomoże?


(.ffox) #8

Nie spotkałem się z kluczem, w którym są symbole 0.

Klucz oryginalny?

Z tego paska raczej zregynowali z jakiś przyczyn na rzecz opcji z wysuwanej listy po naciśnięciu PKM na kafelkę.


(Dominikr2921) #9

Tak oryginalny, ale mniejsza o to, "PKM"? - Prawy Kursor Myszy? :D Ale przed chwilą pisałeś że Ty masz ten pasek? Więc czemu ja mam jak w epoce xpeka i go nie mam?


(.ffox) #10

Prawy Klawisz Myszy. Miał być przycisk (PPM)

Nie mam paska - miałem przed aktualizacją Windowsa, ale, że pierwsze co robie po instalacji to aktualizuje system, to nie nacieszyłem się nim - dlatego nie przywiązywałem do niego uwagi.

Zajrzyj do historii aktualizacji i sprawdź czy Update 1 Ci się zainstalował - najprawdopodobniej on jest przyczyną tej zmiany.


(Dominikr2921) #11

Ta aktualizacja zakończyła się u mnie nie powodzeniem, przywrócę system i zainstaluję ją jeszcze raz.

@Edit:

Próbowałem przywrócić, cały czas tylko ".....trwa inicjowanie przywracania systemu". Tak równe 35 minut i nic. A na starym kompie, windows 7 i w 10 minut. Szczerze nie polecam Windowsa 8. Same z nią problemy.


(Jusko) #12

Próbujesz wrócić do opcji z początków Windows 8, a tego już w 8.1 nie ma na rzecz większej personalizacji kafli. Koleś w filmiku omawia podstawowego W8. Nie ma sensu się cofać, gdyż MS daje nawet ultimatum, że jeśli będziemy pomijali updaty, to nie dostaniemy nowych łatek aż do czasu podciągnięcia do nowszej wersji. Więc czy jest sens - nie. Tym bardziej, iż z perspektywy W8.1, to wersja premierowa Windows 8 była rzeczywiście toporna i cofać bym się już nie chciał - to rzeczywiście był hardcore.


(.ffox) #13

Ja jestem tego samego zdania.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc aktualizacje są priorytetem, a pasek... chyba jest jedynie udogodnieniem dla Ciebie.


(Dominikr2921) #14

No spoko, rozumiem. Ja po prostu myślałem że coś mam źle z 8-emką i dla tego tego nie ma. Nie miałem pojęcia że został usunięty z przyczyn niewyjaśnionych. Temat do zamknięcia.

 

@Edit:

Przywróciłem system do ustawień fabrycznych bez usuwania plików i teraz wszystko działa prawidłowo. A co do personalizacji menu start z tym wyszukiwaniem "kolor" w wyszukiwarce okazało się że ta funkcja została przeniesiona. Teraz się tego nie zmienia w ustawieniach komputera tylko należy wejść w ekran startowy (bo inaczej nie zadziała) i tam skierować myszkę w prawdy dolny róg a następnie przeciągnąć ją do góry. Tam będzie opcja "Personalizacja" i właśnie tam to zostało przeniesione.