Metro/Zune design

Witam,

Mam telefon z Widnows Phone 7.5 i bardzo podoba mi się jego desgin. Chciałbym zrobić coś podobnego na stronie/web-aplikacji. Nie chcę korzystać z kafelków, ale bardziej z czegoś w stylu odtwarzaczy Zune.

  1. Czy to będzie legalne? Będę mógł spać spokojnie? Nikt mnie nie pozwie? Widziałem dużo stron w stylu np. XP.

  2. Co to za czcionka? Ta w poprzycinanych tytułach i ta normalna w opisach.

  3. Jakie są oznaczenia hex kolorów akcentów z Widndows Phone 7.5? Nie jestem w stanie wykonać screenshoota nie tracąc gwarancji… Na necie udało mi się znaleźć jedynie coś takiego: http://bezprzyciskow.pl/wp-content/uplo … ture-4.jpg, ale nie ma tutaj wszystkich kolorów. Bardziej podobają mi się te z wcześniejszych pozycji na liście (morski, wściekle fioletowy i grau*).

*grau - mógł być dodany przez Nokie, albo T-Mobile.

Boże co za czasy, pozwy za prostokąty, nic tylko czekać aż wspaniałomyślne apple opatentuje funkcje trygonometryczne i pozwie każdego kto ośmieli się choćby o nich pomyśleć, a już nie daj boże wykorzystać. :twisted:

Jeżeli chcesz uniknąć pozwu to lepiej korzystaj tylko z darmowych czcionek, np. liberation sans jest całkiem ładny

http://www.dafont.com/liberation-sans.font

  1. WP7 korzysta intensywnie z krojów z rodziny Segoe WP - Light, Semilight, Semibold;

  2. Proszę, screenshoty świeżo zrobione:

http://i.imgur.com/llFXz.jpg

http://i.imgur.com/7jjhz.jpg

Dzięki za odpowiedzi.

Znalazłem czcionkę Segoe UI w Windows 8. Czy jeśli nie dołączę czcionki, a jedynie ją użyję, to będzie nielegalne czy nie? Czy czcionki Segoe UI też są w Win 7 i Vista?

mktos, rozumiem ze masz odblokowanego Windows Phone-a? Jest jakiś sens odblokowywać? Da się dzięki temu zainstalować coś przydatnego?

Nie

Hmm, Tahoma jest bardzo podobna. Tylko trochę grubsza. Da się ją jakoś w CSS odchudzić?

http://i46.tinypic.com/ev5mo7.png

nmap jest napisany czcionką Tahoma, reszta, Segoe UI Semilight.

Czyżby? :wink:

@okokok, wejdź na tą stronę, klikając w “View font information” danego fontu, dowiesz się -nawet- w jakiej wersji konkretny “segoe” występuje w danym systemie, czy programie. Dla uproszczenia, cztery pierwsze występują w systemach, o które pytasz (dla Visty w wersji 5.00, dla Win7 5.01) reszta jest dla Win8.

Dzięki :slight_smile:

Więc:

font-family: 'Segoe UI Semilight', 'Segoe UI', Tahoma, sans-serif;

Mam odblokowanego (dla programistów). Można dzięki temu zainstalować i testować własne aplikacje i to jest cel, dla którego zrobiłem odblokowanie :slight_smile:

Poza tym - choćby Battery Status (kafelek z poziomem baterii) czy właśnie robienie zrzutów ekranu. Popatrz na wpisy djfoxer na blogu, on kiedyś pisał o ciekawych programach po developerskim odblokowaniu.

Bredzisz. Mam tą czcionkę w Windows Vista.