Mi Note 10 Lite vs Mi 10 Lite 5G

Stało się. W tym miesiącu zamierzam porzucić moją klasyczną komórkę i przesiąść się po raz pierwszy na smartfona z prawdziwego zdarzenia. Budżet jaki na to przeznaczyłem to 1700 - 1800 zł. I w tej cenie najbardziej korzystniej stosunkiem jakości do ceny wpadają dwa modele Xiaomi. Tak więc wybór padł na dwa modele: Mi Note 10 Lite kontra Mi 10 Lite 5G. Oba telefony mają podobną konfigurację, różnią się zaledwie procesorem i tym, że jeden pracuje w standardzie 4G a drugi przystosowany jest do 5G.
Który wybrać? Doradźcie. Warto dopłacać ta stówkę do 5G? U mnie w mieście nie ma jeszcze zasięgu i nie wiadomo kiedy będzie. Ale jeżeli się pojawi to mój telefon będzie już na to gotowy. Telefon z 5G ma lepszy procesor ale ten zwykły Mi Note 10 bardziej podoba mi się z wyglądu.
Do czego oprócz rozmów będzie mi służył telefon:

  • zdjęcia.
  • przeglądanie netu (silny nacisk na video)
  • udostępnianie netu na laptopa przez telefon (wi-fi)

Nie będę grał na telefonie więc gry mnie w tym przypadku nie interesują.
Doradźcie zatem co wybrać - bo mam spory dylemat między tymi dwoma telefonami zwłaszcza, że różnią się minimalnie ceną.

Linki do telefonów:


Skoro u ciebie nie ma 5G, to po co przepłacać?? Tak na dobrą sprawę 4G jest wystarczające do wszystkiego.

Serio chcesz się pchać w plastikowego #xiaomigorsze ?

Dziś nie ma. Ale jutro, za tydzień, za miesiąc za rok może już będzie. Wtedy nie będę musiał wymieniać telefonu by skorzystać z dobrodziejstw tej sieci.

I już wiem, że nie warto twoich rad brać pod uwagę. Przeczytaj może z czego wykonane są te telefony zanim palniesz kolejną głupotę.

Wszystkie sieci powoli przechodzą na 5G. Pytanie, które powinieneś sobie postawić to kiedy będziesz ponownie zmieniał smartfona? Jeżeli za kilka miesięcy, to nie ma znaczenia jaki wybierzesz. Jeżeli za dwa lata, to kupowanie sprzętu bez obsługi 5G mija się z celem.

Łu! Masz rację! Nie doczytałem a wydałem osąd. To są ‘Mi’ a wziąłem je za ‘Redmi’. Mea culpa, sorry!

Właśnie to widzę. I dlatego się zastanawiam czy warto kupując nowego smartfona inwestować w 4G. Zwłaszcza, że…

…że wydając 1800 zł na telefon chcę go co najmniej nie zmieniać przez 2-3 lata. Wydać 1800 zł i zmienić telefon za pół roku mija się z jakimkolwiek celem.

No to w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś :slightly_smiling_face:
Teraz nie jest dobry czas na zmianę aparatu. Za chwilę wejdą wersje 5G popularnych słuchawek, jak na przykład Samsung A51 (A516B) czy A71 (A716B) i wtedy będzie można wybrać. Ceny też będą spadać.