Miał ktoś łupiez pstry?

(redekk) #1

W ile wyleczyilście? Trzeba mi jakichś leków bez recepty.

Tego to nie, ale znam kogoś kto miał grzybicę stóp.

Ludzie, wiem że to jest dział na luzie, ale nie róbcie z tego forum jeszcze większego śmietnika niż jest obecnie.

(Acorus) #3

Nie miałem.Tylko zwykły.Z wiekiem ustępuje.

Razem z włosami :smiley:

(Acorus) #5

Nie u wszystkich.Niektórym tylko włosy się przerzedzą.

(bachus) #6

Ja wiem, że na forum ludzie znają się na wszystkim - ale mimo wszystko polecam jednak wizytę u lekarza dermatologa.

(krystian3w) #7

http://lupiez-pstry.org.pl
http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-skory,lupiez-pstry---przyczyny--objawy--leczenie,artykul,1721731.html

W związku z tym, że łupież pstry jest chorobą wywołaną zakażeniem grzybiczym, leczeniem pierwszego wyboru jest zastosowanie miejscowych środków o charakterze przeciwgrzybiczym. Zwykle są to maści na bazie organicznych związków: ketokonazolu lub klotrimazolu.

Jeżeli preparaty miejscowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów wdraża się leczenie ogólnoustrojowe polegające na przyjmowaniu środków doustnych.

Nie używaj szamponów przeciwłupieżowych

Do mycia użyj mieszanki ziół

Korzeń mydlnicy
Liście(igły) skrzypu
Korzeń tataraku
Ziele pokrzywy
Zaparz zioła po jednej łyżce, przecedź przez gęste sito i myj głowę, nie płukaj wodą , po dwóch dniach powtórz mycie, powinno pomóc bez zbędnej chemii.

Miałem kiedyś kiryska pstry

(Acorus) #10

Chyba pstrego.

Tak naprawde to był lamparci, ale nazwałem go pstry.

(pasterjan) #12

Pewnie miał grzybicę między jednym a drugim dużym palcem.

Zgasiłem ciebie jak Duda Komorowskiego po ogłoszeniu wyników wyborów pseudo Miodku. Hahaa

(Acorus) #14

Sam się zgasiłeś.Odmień sobie-kirysek pstry-kogo,czego-kiryska pstrego.

(sdlike) #15

Zwykłe szampony przeciwłupiezowe nie są do leczenia łupieżu pstrego. Leczy się go szamponami do łupiezu pstrego, mozna sobie kupić clotrimazolum. Czasami potrzebne jest leczenie doustne. Polecam wizytę u lekarza"

(Radek68) #16