Mic i słuchawki z przodu obudowy nie działają

Witajcie… :slight_smile:

Mam takie wejścia z przodu obudowy, ale nie działają mi wejścia od słuchawek i od mikrofonu, a oczywiście 2 wejścia usb działają jak najbardziej poprawnie. Co mogę w tej sytuacji poradzić koledzy?

Pierwsze to sprawdzić czy wejścia są podłączone do płyty głównej.

To zobacz czy na płycie głównej masz podłączony Front Panel odszukaj w na płycie lub wcześniej w manulalu do płyty głównej gdzie na płycie znajduje się to miejsce i zobacz czy są tam podłączone przewody biegnące od przodu obudowy jak nie są podłączone to zobacz w instrukcji do płyty jak należy ze podłączyć a te kabelki będą zapewne spięte leżały w przedniej części obudowy w środku. Inna opcja to obudowy w przypadku frontowego Panelu audio nie podłączało się ich na płycie głównej tylko z środka obudowy z tyłu “wychodziły” dwa wtyki zielony i różowy i należało je w odpowiednie miejsce podłączyć do karty muzycznej

problem w połowie rozwiązany, ponieważ nie są.

A więc poradzi mi teraz gdzie je podłączyć…

tam gdzie pasują to gniazdo wygląda tak :::.:

no właśnie mi to jakoś nigdzie nie pasuje… :wink:

czy to ma wchodzić do wejścia JAUDIO1?

Aby nic nie uszkodzić nalezy zapoznać się z instrukcja obsługi lub oczytać z opisu na płycie głównej (każdy pin jest podpisany) taj jak i podpisana jest każda końcówka kabelka.

F-Panel Front Panel jeżeli są to pojedyncze kabelki wpinasz tak jak wcześniej napisałem każdy kabelek na odpowiedni pin jeżeli natomiast jest to jedna kostka do której dochodzi kilka kolorowych kabelków to odszukaj na płycie takie miejsce w wepnij ją tam

no ale ja nie mam instrukcji żadnej…

to jaki masz problem?? poszukaj jej w sieci na stronie producenta płyty lub przez googole wpisując producenta i nazwę płyty = pdf. Napisz jaka masz ta płytę to Ci poszukamy instrukcji (manuala) Na płycie też jest opisane drobnym drukiem wystarczy poszukać

Jak prawidłowo podłączysz kable - czasami na mobo trzeba przełożyć lub usunąć zworę.

W windzie sprawdź: panel sterowania/Dźwięki i urządzenia audio/zakładka AUDIO czy dobrze masz ustawione domyślne urządzenie - czasem trzeba tam wybrać front panel.:mrgreen:

biostar NF325-A7

1 a wiec będę musiał podłączyć do Jaudio1 tak???

2 jeśli tam podłącze to wejścia z tyłu przestaną działać???

3 czy jest możliwość żeby wejścia i z przodu i z tyłu działały?

W dniu 01.05.2008 , o godzinie 11:51 został dopisany post przez pawel_maciak

problem rozwiązany :slight_smile: muzyka leci z przedniego i tylniego panelu jednocześnie :))

do zamknięcia