Microdoft Visual Studio 2008 brak opcji events

Witam!

Wiem, że pytanie może śmieszne, ale męczę się z tym. Mam zadany program do napisania. Na uczelni w okienku Properties jest taka ikonka z piorunem i tam oprogramowuje się zdarzenia (events). W domu zainstalowałem Microsoft Visual Studio 2008 i nie mogę znaleźć tej opcji. Będę wdzięczny za pomoc…

Dodane 27.05.2010 (Cz) 18:53

Dodam że problem występuje w C# wpfaplication

Na pewno jest to okienko Properties? A nie np. kategoria Properties w Solution Explorer?

Wejdź w View/Properties Window.

Ikona Events pokazuje się tylko kiedy masz zaznaczony na formie lub w XAMLu jakiś obiekt. No i nie ma chyba tych opcji w edycjach Express

Możesz pokazać jakiegoś screena jak to u Ciebie wygląda?

Tak, oczywiście, w wersji Express nie ma nawet edytora kodu, jest tylko menu. :shock:

28bqnhc.jpg

Dwa pomysły:

  1. Najpierw w oknie Uruchom czy tam konsoli odpal devenv /resetsettings (w razie czego jest w katalogu Program Files\Visual Studio\Common7\IDE).

  2. Jeśli nie pomoże, to uruchom instalatora i kliknij Repair.

W edytorze dla natywnego C++ nie ma narzędzi graficznych. Nie wiem dokładnie jak w edycjach express sprawa się ma z projektami .NET - stąd słowo “chyba”…

Event możesz dodać do obiektu bezpośrednio w XAMLu - tak jak inne parametry.

Lub w kodzie

Button1.Click += new RoutedEventHandler(Button1_Click);

Dodając event w kodzie możesz klikając [Tab] wygenerować szkielet metody, taki jak przy korzystaniu z menu.

WPF w C++?

Chyba tylko w Erze.

Ale wiesz co to znaczy natywny? Albo inaczej niezarządzany…

Wiem.

A Ty wiesz, że autor wątku o nic natywnego nie pytał? Więc o czym mowa?

Nie możesz na podstawie doświadczeń z edytorem C++ odpowiadać na pytania dotyczące edytora WPF.

Przeczytaj ze zrozumieniem moje posty. Napisałem że w Visual Studio EE chyba nie ma narzędzi graficznych dla C#, sugerując się tym, że podobnych narzędzi nie ma dla C++ (a konkretnie mam tu na myśli chociażby edytor zasobów używany przy tworzeniu aplikacji opartych o MFC). Ale Ty musiałeś rozpocząć bezsensowną dyskusję, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (stąd np. wnioski: WPF dla C++ - co w żadnym z moich postów się nie pojawia).

I tak, wiem o co pytał autor wątku - napisałem w jaki sposób można problem obejść (polecam swój drugi post).

To jest moja ostatnia odpowiedź w tym wątku - bo temat odbiega od pierwotnego.