Microlab Solo 6c nie grają po podłączeniu do karty

Posiadam Kartę dźwiękową Asus Xonar D1. Zainstalowałem do niej sterowniki z płyty dołączonej do karty.

Podłączyłem głośniki do KAŻDEGO wejścia w karcie i nie było dźwięku. W końcu podłączyłem do zintegrowaną z płytą kartę i dźwięk się pojawił, ale tylko na głównym głośniku, drugi ciągle milczy.

P.S. Słychać jakieś dudnienie, czy dziwny bas od czasu do czasu. Input na pilocie jest ustawione na PC.

Asus Xonar i Solo 6c to extraklasa :slight_smile:

Sprawdz te głośniki u kolegi. Zobacz, czy masz je podłączone do tego samego gniazdka (na listwie zasilającej).

Jak podłączysz kartę (komp) i głośniki do różnych gniazdek mogą pojawić się zakłócenia.

Facet który składał mi komputer (bardzo szeroka wiedza komputerowa), powiedział, że w sumie niepotrzebnie kupiłem tego Asusa, bo moja karta zintegrowana jest dobra (płyta AsRock P67 PRO 3), nie będę czuł różnicy, ale powinienem sprawdzić i porównać, on sugerował w sumie sprzedaż, a gdy pytałem na forum benchmark, twierdzili, że to naprawdę świetne połączenie i już chyba nic lepszego do domu w tej cenie nie znajdę.

Podłączaliśmy z kolegą na laptopie i było tak samo - tylko głośnik główny grał.

Podłączałem już na swoim PC do gniazdek w karcie niezintegrowanej i zero dźwięku, potem do wejścia ze zintegrowaną kartą i grał tylko jeden.

EDIT: 05.06.2011, 12:04

Właśnie podłączyłem głośniki pod swój stary PC i jest DOKŁADNIE taka sama sytuacja, gra tylko główny głośnik…

Głośniki Solo 6c to sprzęt dla audiofili, do zestawu Hi-Fi, który przy okazji można podłączyć pod komputer. O ile się nie mylę wejściem z tyłu.

A głośniki są chyba połączone kablem cinch. Popraw mnie, jeśli się mylę.

To może być zwykły “problem kabelka” pomiędzy głośnikami. Warto byłoby ten trop sprawdzić.

Zgadza się.

Czytałem na jakimś forum, że ktoś miał problem z głośnikami - tak jak mi grał mu tylko główny - pomogła wymiana tego białego kabelka http://i357.photobucket.com/albums/oo14 … sories.jpg łączącego ze sobą dwa głośniki. Dziwne…

Moglibyście podać link do kabla łączącego głośniki? Kupiłbym kilku metrowy na zapas, może o to chodzi. Tak to wygląda http://obrazki.elektroda.net/86_1243867760.jpg