Microsoft 365 na Win 7 Pro

Witam, chciałam się poradzić
Mam PC z Win 7 Pro i Office 2010
Chciałabym zmienić Office 2010 na Microsoft 365
Wyczytałam, że Microsoft 365 będzie działać na Win 7
Tylko który pakiet wybrać?
Potrzebuje mieć Word, Excel, Power Point i Access
Czytałam że Access jest tylko na PC. Co to znaczy?
Chciałabym żeby Microsoft 365 działał mi na PC z Win 7 i laptopie z Win 10

M$ przestał już wspierać Office 360 dla Windows 7.
Link.
Może nie działać, może powodować problemy, wieszać się itp. M$ ma już na to wywalone i nie świadczy wsparcia dla tego systemu.

Aczkolwiek, może działać. Tyle, że sam system już jest coraz mniej przydatny, coraz mniej softu działa na nim poprawnie i coraz częściej czegoś tam się nie uruchomi. Z powodu braku wsparcia system ten jest też podatny na wirusy, ataki itp.

Na maca z tego co pamiętam nie ma bazy danych, więc pewnie o tym czytałaś w kwestii Access.

To że nie ma już wsparcia dla Win 7 wiem.
Jednak z różnych względów muszę na tym systemie pracować przynajmniej jeszcze przez jakiś czas. Właśnie chodzi mi o to żeby mieć najnowszego Office’a, a przede wszystkim Access.
Teoretycznie jak teraz kupię Microsoft 365 to będzie działać na Win 7 z aktualizacjami na dzień dzisiejszy. Ale już na laptopie z Win 10 aktualizacje będą na bieżąco
Jeszcze jedno, który pakiet wybrać żeby napewno był ten Access?
No i czy ten cały pakiet Microsoft 365 można zapisać na dysku? Bo wiem, że jest w chmurze. Ale niekoniecznie chce żeby moje pliki były w chmurze.
Ważne też żeby można było korzystać z pakietu nawet jak nie ma się dostępu Internetu
Proszę niech mi ktoś wyjaśni jak to funkcjonuje, bo już się gubię. A przesiadka z Ms Office na Ms 365 wcale nie jest taka prosta

Tylko najdroższe wersje M$ 365 przeznaczone dla dużych korporacji zawierają Accessa. Cena z kosmosu! Do tego potrzebujesz 2 licencje. Na twoim miejscu rozważyłbym kupno wersji z licencją wieczystą a nie na abonament. Takie coś wystarczy na 10 lat a zwraca się po 3 - 4 (w porównaniu z abonamentem). Access zawarty jest tylko w wersji Professional - cena ok. 2200 zł/szt. (dla biznesu) I jak już zasygnalizował @wasabi1084 najnowsze wersje Office’a nie pójdą pod Windows 7. Acces tylko na PC oznacza, że nie ma wersji na MACa.

Dzięki za konkretne info