Microsoft Bootvis - czy to działa?

Witam! Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego programu, który rzekomo przyspiesza uruchamianie komputera.

Czy waszym zdaniem naprawdę przyspiesza bootowanie systemu ??

Czy warto użyć go do optymalizacji, czy tylko zajmuje niepotrzebnie kilkadziesiąt/set MB(GB) na dyziu ??

Jeśli rzekomo coś daje, to dlaczego M$ zakończył rozwój i wsparcie dla tego programu ??

Kiedyś go używałem, ale dziś nie przypominam już sobie, by cokolwiek u mnie dawał, więc chciałbym poznać wasze zdanie czy warto jednak go mieć :wink:

Według mnie działa i nieco przyspiesza ładowanie programów na starcie Windows. Ale żeby naprawdę zadziałał to musi być też system utrzymany w dobrej kondycji i np. zoptymalizowane funkcje prefetchingu. Także samego Bootvisa nie można używać za często, bo przynosi to odwrotny skutek od zamierzonego. Moim zdaniem Bootvis najlepiej się sprawdza na systemie, w którym nie zmieniamy za często zestawu programów startujących razem z Windows XP.

Jedyne w czym jest pomocny, to w diagnostyce.

Właśnie znalazłem takie tłumaczenie oficjalnego stanowiska MS w sprawie BootVis’a

i

Wychodzi z tego, że nie powinien być za bardzo pomocny, a pomimo tego ciągle jest tak bardzo popularny #-o