Microsoft Edge (Chrome) - Błąd pobierania dodatków

Witam

Dzisiaj w mojej przeglądarce Microsoft Edge opartej już na silniku Chromium chciałem zainstalować rozszerzenie o nazwie “Dark Mode”. Niestety nie ma takiej możliwości gdyż pojawia się błąd "download interrupted. Całość tego co się dzieje nagrałem na krótkim filmiku. Proszę o poradę jak mogę to naprawić.

U mnie też ten problem występuje przy próbie pobrania Ublock Origin ze sklepu Microsoft.
Z Chrome Web Store nie ma problemu.
Wydaje mi się że problem leży po stronie serwerów Microsoftu, lub błędu w samej przeglądarce.

Edge’s updates, extensions, and other parts are broken right now (winaero.com)

Opcjonalnie (“workaround”) pobierzcie je z sklepu Google:

lub

to nie kara/wstyd.

I tu link do uBO:

Dzisiaj coś jest faktycznie z serwerami MS dotyczącymi Edge

Porada jak wyżej tylko że nie ma problemu z otwieraniem innych stron.

O widzisz przy aktualizacji też mi się takie coś pokazywało. To mnie uspokoiłeś ;).

Udało mi się aktualizacje zainstalować ale dalej sa problemy z serwerami

Potwierdzam problemy z aktualizacją przeglądarki i dodawaniem do nich dodatków. Wczoraj cały dzień nie dało się zaktualizować przeglądarki. Dziś rano aktualizacja przebiegła już bez problemów. Jak ktoś ma ten problem to radzę poczekać. Najwidoczniej jakieś problemy z serwerami są.

Napisałem ci byś uważnie i ze zrozumieniem czytał tematy postów.
Tematem tego było, dlaczego w tej konkretnej przeglądarce pobranie rozszerzenia z konkretnej strony zostaje przerwane a nie gdzie jeszcze takie coś można pobrać

Solucja była w pierwszej odpowiedzi, zatrudnij się jako ukryty mod i ukrycie zamykaj tematy.

Jest pewna różnica pomiędzy czyimś wrazeniem a potwierdzeniem jakiegoś faktu.
Gdybyś też cos odrobine wiedział o windows i np. o edge, to cos takiego było by ci znajome i nie pisał byś swojego tekstu bo on tylko cię ośmiesza.

Tego forum nie czyta żaden znaj / rodzina więc argument ślepej próby.

A czy znajdzie się jakiś power user, który wytłumaczy mi co to oznacza? Wyskoczyło mi to po ostatniej aktualizacji do wersji 90. Tak ma być, czy mam się przejmować? Czy coś powinienem gdzieś w opcjach zmienić?

Tak i nie.
Ten wpis (tez mam go teraz) jest wyświetlany w testowych wersjach Edge.
Czyli testuj pod warunkiem ze jesteś indywidualnym użytkownikiem i na własną odpowiedzialność

Tylko teraz nie wiadomo co o tym myśleć

Najnowsza testowa Microsoft Edge Beta Channel to 90.0.818.41
Najnowsza wersja stabilna Microsoft Edge to 90.0.818.41

Przy testowych wersjach w rejestrze jest tworzony klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\EdgeUpdate a w nim rózne wartości
W stabilnej tego klucza z reguły nie ma a jesli się trafi to jego wartośc to default.
Warto sprawdzić.
Do tego dochodzi edge://components.
Kiedy Edge jest aktualny jest tam info ze brak aktualizacji.
Teraz po “najnowszej” jest to

Nie. Niestety trzeba czekać aż Microsoft sie z tym upora bo tu coś u siebie namotał