Microsoft Edge (Chromium) na systemie macOS

Może tak bardziej po polsku.
A przy okazji, jeśli masz iOS i miałeś na nim Microsoft Edge to…If you’re using Microsoft Edge on iOS or Android, you don’t need to take any action – your device will update automatically.
Windows blog.


Młody. Z automatu ci zainstalowało a ty szukasz aktualizacji. Będzie ale za 6 tygodni.

Nie zainstalowało nic z automatu. Bo pisze na zrzucie wyraźnie “Niestety wyszukiwanie aktualizacji nie powiodło się”. Dopiero jak kliknę to uruchamia Microsoft Auto Update.

Więc ani teraz, ani w przyszłości aktualizacje same się nie zainstalują. Jak kliknąłem uzyskaj pomoc to przenosi do strony MS-tu gdzie pisze, ze odinstaluj program i zainstaluj ponownie.

Tylko, że to problem z tym Microsoft AutoUpdate, który w Windows pewnie wczytuje sie jako usługa, a w macOS się nie wczytuje z jakiegoś powodu.

Twoje porady niczego nie wnosza do naprawienia problemu.

Z twojego update ci sie zainstalował czy tez pobierałeś to z zewnętrznej witryny jak ja, na windows 10. Wynika z tego co piszesz że z twojego updatu. To miałem na myśli.
Poza tym nie bardzo rozumiem. Na zrzucie owszem pisze ale jednocześnie pokazuje że masz zainstalowaną najnowsza wersję. To problem z twoim systemem i tym oprogramowaniem. On nie jest niezależną częścią. Działa na twoim systemie. Jak każdy inny program na jakimkolwiek systemie. Raz dobrze, kiedy indziej żle a u innych jakiś program może się w ogóle nie uruchomić bo system się porąbał. Mało tu takich przypadków ze coś zle działa.
Odinstaluj program wyczyśc wszystko co po nim zostało i zrób ponowna instalację. Jesli system jest w porzadku to powinno działać. No chyba ze ten OS to hakintosz

Pokazuje najnowsza wersję bo napisze po raz n-ty tutaj chyba wielkimi literami ZAKTUALIZOWAŁEM RĘCZNIE może w końcu ktoś przeczyta dokłądnie.

Pobrałem ze strony Microsoftu i zainstalowałem.

Odpisywanie w stylu to problem z softem u ciebie i na twoim systemie wyglada na to, ze nie wiesz o co chodzi, ale się uczepiłes mnie i musisz cos na SPAM-owac chociaż klompletnie nic twoje posty nie wnosza do tematu.

Mam komputer mac mini Late 2014 z ORYGINALNYM macOS 10.15.2.

Aby komunikat na zrzutach sam sprawdzał aktualizacje automatycznie dodatkowe oprogramowanie, które instaluje się z Edge Chromium, Microsoft AutoUpdate, moim zdaniem powinno działac w tle. Więc albo trzeba je odpalac przed odpalenie MS Edge na macOS, albo w jakiś sposób ustawić, aby startował z Microsoft Edge. Nie wiem jak to zrobić dlatego pisze tutaj.

Jak nikt nie potrafi tutaj to nie ma sensu SPAMować forum.

A gdzie napisałeś cos takiego?

Moze tu?

A co ja ci napisałem?

Moze tu

A co klikałeś? Zobacz.

Zobacz mój pierwszy zrzut. Na nim jest wersja ta pierwsza ze strony MS-tu, na pozostałych najnowsza bo kliknąłem tam "Otwórz Microsoft Update i dalej masz na zrzucie całego ekranu ze strzałką.

Ktoś dał tu zrzut z Windowsa 10 co widać, że mu sprawdza automatyczne aktualizacje a u mnie nie. Na tym zrzucie z Windowsa 10 nie widać, aby miał opcje :Otwórz program Microsoft Update

Więc co dalej uważasz, że jest OK pod macOS? Ewentualnie znajdź czy gdzieś Microsoft pisze, że pod innym systemem jak Windows 10 aktualizacje automatyczne nie działają i tylko ręcznie. Nie każdy tak doskonale rozumie angielski język.

Na załaczonym obrazku widzę to
pl%209da6d778aa6f
A to numer najnowszej “chromo wersji” więc wybacz ale co? Otwierasz Edge, w info jest numer najnowszej wersji a ty jej nie możesz zaktualizować do najnowszej…

Nie widzisz napisu na czerwono na moich zrzutach??

Zobacz zrzut @sidkwa

To może zrozumiesz o co mi chodzi w końcu bo widzę, ze masz z tym MEGA problem.

Uparcie nie ogarniasz o co chodzi. Tak my wiemy, że to najnowsza wersja. Jednak powinno to wyglądać tak, że przeglądarka łączy się z centrum update i na tej podstawie weryfikuje to czy jest aktualna czy nie sprawdzając czy na serwerze dostępne są aktualizacje i na tej podstawie powinna wyświetlić komunikat “jestem/nie jestem aktualna” Tutaj tego nie ma. Tutaj mamy info o tym, że nie można połączyć się z serwerem aktualizacji. To, że jest aktualna wiemy bo została zainstalowana ręcznie a aktualizacje swoją powinna sprawdzać już automatycznie a tego nie robi bo wywala błąd o tym, że nie może sprawdzić czy są dostępne dla niej aktualizacje. I tu jest problem bo przeglądarka nie łączy się z serwerem aktualizacji i nie wiemy dlaczego.

Czy ty nie rozumiesz podstawowej sprawy ze jest to wersja na inny system operacyjny. Ja nie mam pojęcia jak jego system jest sprawny i jak dopracowana jest przeglądarka na jego system.
U mnie na win 10 hula ale nie na wszystkich windach.

Proszę…https://windowsreport.com/edge-wrong-language-installed/

Ech, dla mnie ta rozmowa nie ma już sensu bo zamiast skupiać się na rozwiązaniu problemu marnujemy czas na tłumaczeniu ci w czym tkwi problem, którego specjalnie (albo nie) starasz się nie rozumieć.

Jakiego problemu ? Nie działa ? Odinstalować, wykasować wszystko co jest z tym programem związane. Wykasować pliki Rejestru z tym powiązane. ( to o windows)
Nie potrafię tego zrobić? No to zanim coś zainstaluję tworzę restore point ( to w windows). Nie mam makintosza, nie wiem czy tam cos takiego tam jest. Ale myślę że coś podobnego tak.
Jaki tu jest problem ? Że tobie i mnie na Win 10 zadziałało a jemu na innym systemie nie . To te same przeglądarki ? Chyba z nazwy , bo nie z kodu.

Czyli twierdzisz, że Microsoft Edge na macOS to inny kod niż dla Windows?

A po co się pocisz skoro nie masz macOS-a? Co chcesz udowodnić?? Za SPAM-owałes temat i tylko tyle narobiłes. Jeszcze się zastanawiasz co ja chce tutaj. Słaby jestem z anglika, ale ty gdybyś chciał poświecić swój czas i pomóc i jesteś lepszy z anglika to bys poszukał coś na ten temat, ale ty nic tylko jeden wielki SPAM i z pretensjami. Pominę, że Moderacja na taki syf pozwala, ale wkońcu to WP, nie wielka różnica od innych róbta co chceta.

Temat do zamknięcia. Jak sobie nie poradze założe nowy chociaz to bez sensu bo znowu zjeba dostanę, co chcę i kolejny temat- SPAM utworze.

Szkoda nawet raportowac tutaj SPAM bo wszyscy na to tu leją ciepłym moczem.

TEMAT NIE ROZWIĄZANY, ZASPAM-OWANY.

A windows czy imacOS to te same systemy? Naprawdę. A gdy wejdziesz na stronę pobierania to dlaczego sa tam wersje na 7, 8, 8.1, 10, Android, iOS, macOS. Wystarczyła by jedna. Oj chłopak , myśleni nie boli. Napisałem ci co masz zrobić. A jesli nie działa to uzbrój sie w cierpliwość ponieważ MS to tylko udostępnił a z automatu to będzie ładowane przy następnej aktualizacji . Wiosennej. Na razie jest testowany na insiderach i tych co pobrali.
Gdybyś czytał co w linkach podałem to byś o tym wiedział.

Ty czytasz co pisze dokładnie czy czytasz to co tobie pasuje i tyle?

Nie znasz systemu macOS, a cały czas mi bredzisz tu o windowsie?? Skończ juz jak nie potrafisz pomóc.

Ja czytam a ty? Napisałem ci co robić.

Jak ktoś ma problem z Windowsem, piszesz zrób format C i zainstaluj ponownie, czy próbujesz rozwiążać problem z oprogramowaniem?? To samo tutaj. Co wskazuje na błąd z instalacją? Skoro nie masz macOS to go nie znasz i się przy tym upierasz.

Czytałeś co pisałem o Microsoft AutoUpdate, który zainstalował się z MS Edge razem w mac?OS? Szukałes jakiegoś związku z tym w Google, żeby mi pomóc skoro kiepski jestem z angielskiego?? Nie. Tupiesz nogą twierdzac, że pomagasz.

Może ten zrzut z zaznaczeniem jeszcze coś wspomoże kogoś kto się na tym zna.

¿Może półśrodek za nim wpuszczą ich w Apple Store?

‽‽‽

A wpuszczą w ogóle?? :stuck_out_tongue: