Microsoft Edge (Chromium) na systemie macOS

Jak wyłączyć zapisywanie haseł do stron WWW? Nie widzę takiej opcji nigdzie.

Sprawdź czy nie masz identycznie jak w chrome:

Proponuj zapisywanie haseł

chrome://settings/passwords?search=Proponuj+zapisywanie+hase%C5%82

https://support.1password.com/disable-browser-password-manager/#chrome (PS. do Edge dalej mają instrukcje do wersji “Legacy” - nią się nie sugeruj)

Czy po instalacji będzie jako aktualizacja starego Edge czy będzie jako trzecia w systemie?

Ma zastąpić tą “kafelkową”. Niby w tamten katalog da się wepchać aplikację wyglądającą “normalnie”.

Zastąp poprzedni chyba że nie chcesz jej instalacji gdy stara będzie automatycznie aktualizowana. Wtedy trzeba skorzystać z narzędzia Microsoftu o nazwie Microsoft Edge Blocker Toolkit

1 polubienie

Ustawienia -> Profil -> Hasła. Zmieniasz przyciskiem Oferuj zapisywanie haseł.

Dlaczego nie działają automatyczne aktualizacje na macOS?? Jeżeli odpowiedź mam uzyskać tylko i wyłącznie zakładając taki sam wątek tylko w dziale OS-macOS to założę, ale uważam, że bez sensu robić taki burdel na forum, a może to nie kwestia samego macOS.

Spytaj supportu MS…

Przecież masz najnowsza kompilację

Ma. Ale w tym oknie powinna pojawić się informacja o tym, że przeglądarka jest aktualna a nie “wyszukiwanie aktualizacji się nie powiodło”. Bo skoro się nie powiodło to skąd system ma wiedzieć czy jest aktualny czy nie. Powinien wyświetlić info “przeglądarka jest aktualna”. Tak jest przynajmniej u mnie ale na Windowsie.

A nie ma Edge (Chromium) po Polsku ?

cO…? Przecież spolszczyli - nawet sobie zmienili:

Proponuj

na

Oferuj

Niby z takich ręcznych tłumaczeń to słynie tylko “Cent Browser”.

No jak właczyć Polski ?

OK mam. Nie było tematu.

Mi się sam włączył język polski bo wykrył, ze macOS ma język polski.

Microsoft Edge Blocker Toolkit

Da się zainstalować wtedy wersje dla Windows 7 w katalogu “program files (x86)”.

A jak testowałem instalator biznesowy to wycofywał się z instalacji (“canceling”).

Wyobraż sobie że jak na razie to trzeba ręcznie. Wersja stable, małolat, została udostępniona ale automatyczne aktualizacje jeszcze nie… Ręce opadają

Edge jest na winidowsa a na macOS tylko jakimś dodatkiem. To tamten system decyduje o tym co na nim będzie i jak to będzie wyglądało. To zamknięty system.

Tak piszesz jakby Windows był otwarty. :wink: Windows to też zamknięty. Niemniej na tym obrazku nie wiadomo czy przeglądarka jest aktualna czy nie bo tylko jest info o niemożliwości sprawdzenia aktualizacji a nie o jej aktualności.

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. Windows to system otwarty i tu nie chodzi o kod a o otwartość na sprzęt i oprogramowanie. Apple ma własny sprzęt a do niego system i programy.

Przecież Apple nie robi wyłącznie softu na macOS tylko ludzie robią. Tak samo jak Microsoft nie robi tylko softu, ale ludzie.

Na drugim obrazku macie okienko z Microsoft AutoUpdate i wydaje mi się, ze to ma jakiś związek, że nie odpala się razem z samą przeglądarką bo jak kliknę Sprawdź to wyskakuje to okienko i na dole dodatkowa aplikacja Microsoty AutoUpdate. Może nie ma jakichś uprawnień do działania w tle.

Nikt nie zwrócił na to uwagi.