Microsoft Edge dla Linuxa, Kubuntu 23.10 i funkcja "Czytaj na głos"

Witam!
Jak w temacie: czy funkcja „Czytaj na głos” jest dostępna w Linuxowej edycji Microsoft Edge? Bardzo by mi się to tam przydało, ale nie widzę tej funkcji. W edycji dla Windowsa 11 ta opcja jest dostępna po zaznaczeniu tekstu, który chcę, by synteza mowy przeczytała i po kliknięciu PPM.

Pod Linuxem Kubuntu też jest taka opcja lub inna z syntezą polskich tekstów?

Można sprawdzić to:

https://chrome.google.com/webstore/detail/read-aloud-a-text-to-spee/hdhinadidafjejdhmfkjgnolgimiaplp

Niby wsparcia GNU/Linux jeszcze nie ma przynajmniej w wersji stabilnej:
https://answers.microsoft.com/en-us/microsoftedge/forum/all/read-aloud-function-on-microsoft-edge-on-linux/999e0cef-b498-4e37-bae7-0157cb07bbe9

W Linuxowej edycji Microsoft Edge niestety funkcja „Czytaj na głos” nie jest dostępna, ale wkrótce będzie także na nam w przyszłych aktualizacjach

To całkiem ładnie czyta Speechify Text to Speech Voice Reader - Microsoft Edge Addons tylko musisz założyć konto a potem kliknąc w ikonkę „Change voice” i wybrać polskiego lektora, bo niestety nie potrafi sam rozpoznac języka.

Pewnie ten dodatek jest też do Firefoxa. W sumie te głosy brzmią dla mnie tak jakby Speechify generowało je przez API z chmury Microsoftu. Nie wiem czy tam są jakieś limity.

Czemu reakcji nie mogę dać?

Co do tematu, to się zobaczy. Dzięki.

być może to błąd po prostu zamknij stronę i ją otwórz ponownie

Dzięki!!
Działa to za free? Bo ja Trial’a i potem płacenia nie chcę. Ten cały Speachly, czy jakoś tam krzyczy z Premium itd. :open_mouth: Ma być za free. Konto założone. Jak się okaże, że trial 30 Dni i koniec, to szkoda…

Używałem tego zbyt krótko żeby natknąć się na jakieś ograniczenia ale zdaje się, że samo czytanie jest za free. Zobacz sam na „pricing plans”. Płatne są ekstra rzeczy, których jest sporo - Speechify Pricing: Free & Premium | Speechify

OK, ale to czyta Też HTML po np. zaznaczeniu tekstu na DP.

Intered, side, Window

No i tk dalej. Kicha taka.

Rozszerzenie Read Aloud nie zaznacza tekstu, który czyta na stronie WWW.

To faktycznie kiepsko. Może jednak warto poczekać na natywną obsługę czytania w Edge, zwłaszcza że jak teraz patrzę to za free jest 10 głosów, ale o które 10 głosów chodzi i czy zaliczają się też polskie głosy, trudno wywnioskować.

Ten konkretny nie ale inne niby tak:

Wyniki wyszukiwania „Speechify” — dodatki do Firefoksa (pl) :arrow_right_hook:

W pop-upie podświetla co czyta, może trzeba wygrzebać by pop-up się odblokowywał jak mózg wymaga śledzenia linii.

Chyba tak zrobię. Tylko czekam już długo i nie ma, nie ma, nie ma… Mam dostęp też do Win11 (Dual Boot) no i tam używam natywki. Jak usunąć konto Speachly? Założone przez Google. No i jak „Odpiąć” Speachly od Konta Google?

Mój film z tym dziwnym czytaniem. @Bradlee Zobacz od 00:34.

I niestety trudno powiedzieć kiedy będzie i czy będzie. Konto kasuje się niby tak Delete your account | Speechify Help Center ale to chyba dotyczy tylko Premium bo ja takich opcji w panelu nie mam. Ich chatbot twierdzi że To delete your Speechify account, you need to provide your account details to Speechify support czyli support@speechify.com

Faktycznie to czytanie tagów jest słabe Jeżeli masz ochotę z tym powalczyć to zgłoś im bug

To report a bug in Speechify, please provide specific details about the issue you encountered, such as the situation where the bug occurred and any relevant information that can help the support team investigate the problem. You can send this information to the Speechify support team via email

generalnie warto pytać tego czata na ich stronie bo jest tam opcja skontaktowania się z żywą osobą jeżeli odpowiedzi nas nie satysfakcjonują

@Bradlee Ja tego Speechify wywalę z przeglądarki i koniec. Konto? No żeby pisać E-Mail’e do nich i czekać nie wiadomo jak długo? Ehh, niech już sobie jest - darmowe. No trudno.

Zobaczymy. Jeśli pod Linuxem nie będzie, to - no trudno, mam Windowsa 11.

po co ci chrome, skoro masz Edge a chrome jedynie co potrafi to żreć pamięć

Android i sync danych. Na tel. preferuję Chrome’a, a na PC - Edge. Na Androidzie mam też Edge.

jak się instaluje chroma na Windowsa to wtedy mu nabijasz % udziału na rynku

No to co? Mój komp, mysz i klawiatura…

i to że

i to, że nie warto go instalować, bo on jest coraz gorszy więc po co marnować pamięć kompa

No ale synchronizuję dane z telefonu na komputerze. Co ty chcesz?