MicroSoft Essential nie wystarcza = drugi antywirus?


(Norbert_Stepniakowski) #1

Witam po bardzo długiej przerwie :slight_smile:

Już ponad pół roku mam Windows 7 na nowym laptopie. Tam zainstalowałem Microsoft Security Essentials, ale zauważam niestety, że komputer działa co raz to wolniej. Używając przez ostatnie 5 lat Avasta co jakiś czas jakieś insekty na Windowsie XP (i testowej wersji Win7) się pojawiały.

A więc teraz chciałbym używać MS Essential i Avasta. Będzie to dobrze działać? Te dwa antywirusy nie będą się 'gryzły', ani 'zamulały' komputera? :-k


(Cyba91) #2

To co się pojawia zależy głównie od Ciebie. Najlepszy antywirus Cię nie uchroni jeśli nie masz głowy w internecie. Odinstaluj MS Essential i zainstaluj Comodo internet security, do tego głowa w internecie + Malwarebytes Anti-Malware na żądanie i będzie ok.


(Cyba91) #3

Buehehe :smiley: Może avast wysyła od siebie pozytywne wibracje i leczy obciążenie innych antywirusów.Nigdy nie wiadomo.


(Norbert_Stepniakowski) #4

Mówiąc, że system działa co raz to wolniej miałem na myśli to, że mogą byc wirusy, których Essential nie widzi, a nie, że to Essential zamula komputer. Dlatego mam nadzieję, że Avast je wykryje i usunie... :?


(Cyba91) #5

Więc o to chodzi. Zrób aktualizacje i wykonaj pełny skan systemu tym http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html , co znajdzie usuń, możliwe że program poprosi o restart kompa, który wykonasz. Później dla upewnienia się czy coś jeszcze jest, zrób pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html (na początku będzie test) co znajdzie to usuń , i powinno być Ok.


(Kpc21) #6

Nie należy używać jednocześnie wielu programów antywirusowych. Proponuję ci zostawić samego Avasta albo MSSE i przeskanować komputer skanerem online, np. Kasperski, Eset, Norton.


(Engardo Alvarez) #7

Wywal MSE i zainstaluj Avire Free. Miałem ten sam problem - myślałem, że spowolnienie pracy komputera to wina Visty a jednak nie - zainstalowałem z ciekawoście Avire - 6 kopii jakiegos syfka i proble jak ręką odjął.