Microsoft Excel: Zero na przodzie w komórce

Zależy mi na umieszczeniu “01” w komórce, ale:

  1. Nie chcę jej formatować jako tekst

  2. Nie chcę jej formatować niestandardowo jako “00” bo wtedy w komórce nadal zostaje tylko “1” a wyświetlane jest “01”

W komórce ma być “01”, ma być wyświetlane jako “01” i ma to nie być tekst.

Czy jest to do zrobienia?

Hej,

Wystarczy wpisaną wartość poprzedzić znakiem (apostrof).

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wtedy Excel interpretuje zawartość komórki jako tekst, a nie liczbę.

Niestety to rozwiązanie też odpada.

Np. autosuma nie działa, ale zwykłe dodawanie, czyli A1+A2 działa :slight_smile:

Format/Komórki/Niestandardowe/Typ: 00

Hej,

No to może dokładnie opiszesz, do czego potrzebujesz takie rozwiązanie - myślę, że będzie łatwiej je znaleźć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przed odpowiadaniem czytamy cały wątek, nie tylko temat :slight_smile:

Tylko i wyłącznie do tego, żeby cyfra/liczba była cyfrą/liczbą (tyle że z zerem na początku), na której można wykonywać różne działania i funkcje, a nie tekstem, z którym niewiele mogę zrobić później.

Cyfra to cyfra, to 0 na początku i tak do niczego ci nie potrzebne. Nie wiem czemu format 00 ci nie pasuje :stuck_out_tongue:

Masz rację, ale z racji na przyszłe wykonywane działania i funkcje, chcę żeby cyfra 0 była nie tylko widoczna w komórce, ale też znajdowała się tam faktycznie.

Wiem na razie tyle, że zawartość komórki będzie używana do różnych celów (obliczeniowych i tekstowych).

A dla przykładu, w rezultacie funkcji “Złącz teksty” nie będzie wyświetlone 0 pomimo, że niestandardowy typ “00” zostanie użyty dla danej komórki.

=TEKST(D8;"00")&E8

Łączysz D8 w formacie 00 z E8

A skąd wiesz, ile ma być tych zer z przodu? Rozwiązanie będzie uniwersalne albo nie będzie wcale.

Jak bym miał doklejać określoną ilość to bym na sztywno wrzucił. Ta cyfra / liczba ma conajmniej 2 znaki, chcesz mieć conajmniej 3 to dodajesz 0. Jeśli chcesz określać ilość zer to daj jeżeli, ale w twoim przykładzie się to nie sprawdzi. Testowałeś to co posłałem czy tylko przypuszczasz jak działa ? :stuck_out_tongue: