Microsoft Expression Web - dobry(?) edytor

Witam,

Proszę o propozycję programu dla mnie: potrzebuję edytora WYSIWYG, tworzącego zgodnie ze standardami, z możliwością przejścia w podgląd kodu, z kolorowaniem składni html i css oraz php. Wymagań mam jeszcze sporo :wink: Ogólnie moje oczekiwania spełnia Microsoft Expression Web.

  • jest w miarę szybki

  • dobrze koloruje kod

  • ma mnóstwo przydatnych opcji - ułatwia i przyspiesza pracę

lecz:

  • nie tworzy zgodnie ze standardami

  • nie umie uporządkować kodu (wcięcia)

  • nie można ustawić domyślnego kodowania nowych stron

  • trzeba za niego płacić…

  • nie obsługuje PHP

Trial za chwilę mi się skończy a programu tego nie można kupić w Polsce, dlatego szukam zamiennika. Dreamvawer odpada - kasa…

Proponuję ci CoreEditor. Bardzo ciekawy program, za przystępną cenę i prosty w obsłudze - co jest najważniejsze.

pajączek, coreeditor też może być, ewentualnie zajączek,

Możesz też (chyba…) zamówić archiwalny numer eksperta. Tam był za free, poza ceną gazetki - jakieś 10 zł. Albo nie wiem, dawno nie kupowałem…

a może Visual web developer 2008 express edition- za free…

Brzmi ciekawie - spróbuję :slight_smile:

Heh, nie ma to jak oprogramowanie Microsoftu… już przy instalacji się zawiesiło :evil:

Ale ten Visual web developer 2008 express edition to jedyne narzędzie godne uwagi.

Coreeditor ssie - mnóstwo opcji, wszystko na wierzchu i nag screen co chwilę. Nie spodobał mi się od pierwszego wejrzenia.

Pajączek Standard, czyli już płatny, jest ubogi jak Notatnik - brakuje obsługi PHP a to również jest dla mnie ważne.

Zajączek podobnie, na dodatek strona producenta nie działa więc nawet jakbym chciał to nie mogę się zarejestrować żeby z niego korzystać.

Tak więc pobawię się tym Web Developerem a jeśli ten również mi nie będzie odpowiadał to zostaje jeszcze PHP Expert Editor - co prawda jest kiepski przy xHTMLu (i do doskonałości przy PHP też mu wiele brakuje) ale jest bardzo przyjazny. Jak ktoś nie zna - polecam sprawdzić :slight_smile:

– edit –

Ok, Visual Web Developer jest faktycznie dobry. Oczywiście są pewne niedogodności, ale ten przynajmniej dobrze radzi sobie ze standardami :slight_smile: Muszę go sobie jeszcze odpowiednio skonfigurować ale, znając programy Microsoftu, pewnie z tym też będzie problem…

Poniżej screen w porównaniu z Expression Web.

9c38871210d1448amed.png e87db432077543b0med.png

Dziękuję za polecenie tego programu.

Pozdrawiam!