Microsoft.NET Framework

Ostatnio patrzylam na zainstalowane w moim komputerze programy i chcialam sie dowiedziec czy jezeli mam Microsoft.NET Framework1.1, Microsoft.NET Framework1.1 Hotfix, Microsoft.NET Framework 2.0 i 3.0 czy moge zostawic wersje 3.0 a odinstalowac tamte wersje? Prosze odpisujcie jak jestescie pewni. Z gory dzieki :slight_smile:

A co za problem odinstalować i się samemu przekonać?

Ja ze swojej strony wiem tylko tyle, że Frameworki są zgodne w dół, a z praktycznej - programy, które pisałem w 2.0 chodzą na samym 3.0 bez problemu.

Moze problemu nie ma ale jak odinstaluje i i mi pozniej nie bedzie dzialac to juz nie bede miec.A po to jest forum zeby sie zapytac jak ktos nie wie zeby ktos inny doradzil. Nie znam sie na komputerach ( nie studiuje informatyki ) dlatego TU pisze

jak odinstalujesz i nie bedzie działać to sobie system cofniesz i już po problemi

kasiulka_29 - pozostaw na swoim komputerze wszystkie wersje NET Framework. Z racjonalnego punktu widzenia wydawałoby się, że posiadanie wersji 3.0, która teoretycznie jest kompatybilna w dół, zaspokoi wszystkie potrzeby. Niestety tak nie jest. Wymagania aplikacji są rozmaite - jedne potrzebują wersji 1.1, inne 2.0 itd. Odinstalowując poprzednie wersje możesz narazić się na nieoczekiwane (a w zasadzie oczekiwane) kłopoty. Pozdrawiam.

dzieki ci wielkie za pomoc o to mi chodzilo o odpowiedzenie na MOJE PYTANIE, jestem ci wdzieczna

Mam zainstalowne wszystkie 3 Windows Update żąda uaktualnienia 2.0 (poprawka kb928365). Próba dokonania tego kończy się fiaskiem: “nie można zainstalować niektórych aktualizacji”

Próby odinstalowanie innych i instalowanie w tym czasie wspomnianej nie przynoszą rezultatu. Ikona w pasku i ciągłe żądanie uaktulnienia przy zamykaniu systemu doprowadza do szału.

Czy brak tej łatki jest groźny dla kompa?

PZDR

maxit

maxit - jeśli instalowałeś biblioteki NET Framework ze względu na wymagania określonej aplikacji, to wymieniona przez Ciebie poprawka jest ważna. Na pocieszenie dodam, że jesteś jednym z wielu użytkowników, którym nie chce się ona poprawnie zainstalować.

Rozwiązanie znalazłem w następujących lokalizacjach:

http://www.frazpc.pl/b/193179

http://support.microsoft.com/kb/928365

Pozdrawiam.

xyzpoland

Dzięki za pomoc

Wystarczyło ze strony http://www.microsoft.com/downloads/deta … b15c5e04f5 - pobrać i zainstalować dotnetfx.exe. Uruchomić ponownie system. Zniknęła ikona z paska. Przy zamykaniu systemu już nie próbuje instalować tej aktualizacji. Czysta sprawa.

W Win…Update pojawiły się 3 aktualizacje NET.Fr 3.0.

2 zainstalowałem, a 3-ciej KB932471 pomimo wykonania identycznych czynności nie można;. i co dalej?

Pozdrawiam

Witam maxit. Trochę pogrzebałem, poczytałem - ignoruj instalowanie tej poprawki (KB932471). Microsoft pracuje już nad “poprawką tej poprawki”. Spec z forum MSDN sugeruje wstrzymanie się z próbami zainstalowania KB932471 (standardowa solucja to odinstalowanie i zainstalowanie ponowne, co jednak nie jest ani komfortowe, ani w 100% skuteczne). Pozdrawiam.

Witam xyzpoland

Uspokoiłeś mnie. Faktycznie - odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nie daje efektów. Szukałem tej poprawki na stronach by ją ściągnąć, ale nie znalazłem. Dużo różnych tekstów, a ja jestem inwalidą bez angielskiego.

Pozdrawiam