Microsoft Office 2007 Dla Użytkowników Domowych - Czy korzystanie bez posiadania nośnika i naklejki jest legalne?


(Garrutosan) #1

Witam wszystkich!


(Bogdan_G) #2

A tą umowę z TP, dotyczącą Neostrady, też Twoja mama wyrzuciła? Liczy się pudełko, bo w nim jest numer produktu i klucz, albo dowód zakupu,  i klucz, który możesz odzyskać, co w tym przypadku, musiało być wyszczególnione w umowie.

Nośniki mogą się zniszczyć, jak i naklejki. Ja zrobiłem jedną kopię bezpieczeństwa na dysku, w folderze, w którym jest też plik notatnika z numerem produktu, jak i z kluczem.

Jeśli jesteś pewny, że wyrzucone pudełko w płytą i z kluczem nie było wykorzystane przez “nadmiernie uszczęśliwionego znalazcę”, to nie ma problemu. Jednak przy instalowaniu offica na drugim komputerze, może nie przejść aktywacja, ale nie znaczy to, że aktualna aktywacja jest podejrzana. Ten prawidłowo aktywowany klucz, jest przypisany do Twojego komputera, i nawet “niezmiernie uszczęśliwiony znalazca” nie mógł trzeci raz aktywować pakietu, dopóki Ty nie odinstalujesz tego, co masz, czyli dopóki nie zwolnisz trzeciego klucza.

Nie odinstalowuj.


(tomeeek64) #3

Nie mając płyty, możesz zainstalować program. Natomiast nie mając naklejki COA, będziesz używał go nielegalnie.

Instalator Office 2007 możesz pobrać za pomocą weryfikacji Microsoftu: https://www7.downloadoffice2010.microsoft.com/o12/registerkey.aspx?ref=o12&culture=en-GB

Potrzebny będzie klucz produktu i konto Microsoft, aby pobrać instalator.

 

Aby móc go używać potrzebna będzie jednakże naklejka COA z pudełka.


(madoch) #4

Hmmm. bez naklejki COA nie można używać ?

Zdaje się , że można. Istotny jest dokument zakupu.

 

Bo co z licencjami MS Office 2007 dla użytkowników domowych, który to pakiet można było instalować na 3 stanowiskach (w ramach jednego gospodarstwa domowego) a naklejka była tylko jedna ?

 

czy 2 pozostałe stanowiska miały office nielegalnie ?


(MiL-) #5

Bez przesady, kupiłeś produkt więc go możesz używać nadal, co ma naklejka do tego. Jedynie gdybyś musiał komuś udowadniać że to legalny produkt to nie masz bardzo jak.


(Samurai) #6

Nie do końca masz rację. Jako osoba prywatna nie musisz trzymać dowodu zakupu oprogramowania ale nie zmienia to faktu, że jest to jakiegoś rodzaju potwierdzenie, że takie oprogramowanie kupiłeś.

 

Co do opisanego przez Ciebie przykładu Office to licencja Ci na to zezwala i ta jedna naklejka wystarczy nie musisz mieć na wszystkich komputerach naklejki. W ramach tej jednej licencji możesz program zainstalować na 3 stanowiskach.

 

 

Naklejka jest właśnie potwierdzeniem, że zakupiłeś to oprogramowanie. Koledze właśnie chodzi o sytuację gdzie nie ma on możliwości udowodnienia, że taką licencję zakupił.

 

 

@GarrutoSan

Zadzwoń na infolinię MS przedstaw im sytuację i zapytaj się co możesz zrobić w takiej sytuacji.