Microsoft Office 2007 - kupno na spółkę

Na początek chciałbym zapytać

  1. jeżeli kupię Office 2007 na spółkę z kolegami (licencja na 3 komputery) to czy mogę skopiować tą płytę i kopie dać kolegom?

  2. Czy na oryginalnym pudełku lub płycie będą pisały 3 klucze do aktywacji?

  3. Czy do odinstalowania pakietu z komputera jest konieczne włożenie płyty?

  1. Zasadniczo to tak, bo będą to kopie bezpieczeństwa. - tak będzie to mozna potraktować.

  2. Tu nie wiem, ale wydaje mi się, że klucz będzie jeden.

  3. NIE

W licencji zaznaczono że jest na 3 komputery w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

http://www.microsoft.com/poland/office/ … e/faq.mspx

Więc instalowanie na 3 komputerach w różnych domach jest sprzeczne z licencją.

Zależy, jak ujmujesz gospodarstwo, może w akademiku mieszkają ;D

Klucz jest jeden, na 3 komputery max

Nie potrzeba płytki do odinstalowania

Skopiować możesz, nie wiem jak z tym daniem jej kumplom, bo to w sumie będzie piracenie (niby za darmo ale zawsze)

Po co kopiować płytę, skoro instalator MSO2007 można pobrać bezproblemowo przez innternet??

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … omowych+PL

kam10 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

CzajAn - ta wersja jest ze wszystkimi produktami z rodziny Office. Po dodaniu klucza reszta będzie, tyle że w ograniczonych z góry ilościach uruchomień (30 bodajże, może mniej nawet) a te, które zostaną ‘wykupione’ kluczem zostaną odblokowane i ograniczenie zniknie. To tak gwoli ścisłości, żeby nie było ;]

To jak nie muszę wkładać płyty przy odinstalowywaniu to jak komputer będzie wiedział ile razy był ten pakiet instalowany?

A jak np. mam dwa komputery na jednym odinstaluję a na drugim chcę zainstalować to będzie się dało?

Wiem że z internetu można ściągnąć Offica, ale albo pirata, albo próbną wersję.

to sam musisz pilnować na ilu instalujesz, Office da się aktywować ileś razy i po którymś tam razie będziesz musiał aktywować po prostu przez telefon, jak na jednym odinstalujesz to możesz zainstalować na drugim w końcu to wersja BOX czyli dowolnie możesz przenosić licencje.

BTW

niestety akademika raczej nie można nazwać gospodarstwem domowym, idąc tym tropem cały blok trzeba by było nazwać jednym gospodarstwem…

Koniec końców aktywacja i tak na jeden klucz będzie na max 3 komputery, więc nie rozumiem devil33 o co chodzi ; )) Przy próbie aktywacji kolejny raz tego samego klucza wyświetli się komunikat o niepowodzeniu akcji. Sam w domu korzystam z 2 na 3 możliwe, próbowałem instalować kiedyś 4 raz ale nie da się, aktywacja się nie powiedzie.

O to chodzi że niezgodnie z licencją jest instalowanie owego oprogramowania w 3 gospodarstwach domowych, jak to chce zrobić autor wątku.

No to ja też wiem, że to nie jest zgodne licencją, wiem że obejmuje ona 1 gospodarstwo domowe. Tylko mówię o tym, czy akademik można brać pod uwagę jeśli mówi się o gosp. domowym.

z Wikipedii

więc ewidentnie nie można podpiąć akademika pod gospodarstwo domowe

No i o to chodziło :wink: już wszystko wiadomo ; ))

Czyli jednym zdaniem to podsumowując, jeśli chcesz kupić licencję z kumplami na spółkę, nie może jej używać każdy z Waszej trójki. Musielibyście być spokrewnieni ;]