Microsoft Office 2007 na Windows 8.1

(alik123) #1

Czy instalacja pakietu Microsoft Office 2007 na systemie Windows 8.1 jest dobra?
Znalazłem na płycie taki program, ale nie wiem czy on jest oryginalny, wpisałem kod aktywacyjny i zainstalowałem po czym na Windows Update wyskoczyło mi ok 40 aktualizacji. Czy ten program nie jest za stary na ten system? Nic się nie będzie działo na systemie?

(maker3) #2

Jest dobry, działa też na Win10 bez problemów.

Te aktualizacje, które widzisz, to już ostatnie jakie dostaniesz, bo wsparcie skończyło się jakieś pół roku temu.

(synaptyk) #3

Powinien dobrze działać ale polecałbym tobie sprawdzić LibreOffice 6 ponieważ prawdopodobnie ma lepszą kompatybilność od Office 2007 który od dłuższego czasu dostaje jedynie aktualizacje bezpieczeństwa

(freshmeat) #4

Ale kompatybilność z czym?

(synaptyk) #5

Chodzi mi o obsługę dokumentów z nowszych wersji Offica 2013,2016

(Pangrys) #6

Bez problemu obsłuży i z Office 2019

(synaptyk) #7

No raczej obsłuży ale z problemami
https://support.microsoft.com/en-us/help/3198497/office-2007-approaching-end-of-extended-support

(Pangrys) #8

Dziwne, ja w pracy mam MSO 2007 i pracuję na plikach z MSO 2010/2013/2016 i innych i jakoś nigdy problemów nie miałem. Co więcej, większość w firmie ma 2007 a księgowość 2016 i jakoś nigdy nie było problemów. A moja firma zatrudnia kilkudziesięciu handlowców :slight_smile:

(synaptyk) #9

U mnie dokumenty są przenoszone między wersjami 2010,13,16 i też nie ma problemów (w trybach zgodności) ale koniec wsparcia oznacza to że to co dodadzą nowego w 2019 nie zostanie przeportowane do 2007.

(Pharun) #10

Z doświadczenia wiem że problemy między starszymi a nowszymi wersjami są bardziej “kosmetyczne”. Za czasów studenckich kiedy większość miała 2007 a ja 2010 to np. animacje w prezentacjach robionych na 2010 nie działały na 2007 (oczywiście te które dołożono w 2010). Myślę że i tu nie będzie problemu jeszcze przez długi czas.

(kowgli) #11

Myślę, że zależy o jakim programie mówimy. Z Wordem nie powinno być problemów. Z Excelem też o ile nie używamy nowszych funkcji (raczej rzadko spotykane). Ale np. z PowerPointem mogą być problemy, bo się bardzo zmienił od 2007 roku.
Bardzo jednak wątpię, aby LibreOffice był pod tym względem lepszy.

(synaptyk) #12

Akurat nie mam przy sobie offica więc nie mam jak tego sprawdzić. Jeżeli ma ktoś offica 2016 i 2007 to mógłby zrobić porównanie video jak otwierają się dokumenty względem LibreOffice. Jutro będe miał dostęp do 2013 i spróbuję zagiąć libre i sprawdzić jak obsługuje tą wersję, bo do 2007 jak pisałem nie mam w ogóle dostępu

(kowgli) #13

Czy pisząc “dokumenty” masz na myśli tylko Worda? Office to jednak więcej. Nie wiem … choćby makra VBA do Excela, podpinanie do SQL Servera jako źródła danych, czy wspomniany PowerPoint.

(synaptyk) #14

Mam na myśli wszystko, szukałem w internecie takich porównań ale są tylko regułki co jeden obsługuje a drugi nie i na odwrót.
Większości w zupełności wystarczą podstawowe funkcje Microsofta Offica które są dostępne w LibreOffice, więc po co mają płacić po to co jest za darmo. I nie neguję że office ma sporo unikalnych funkcji

(alik123) #15

A czy instalować aktualizacje, które mi się wyświetliły?
Aktualizacja dla programu Microsoft Office 2010 wersja 32 bitowa. Opublikowana 2016-06-07
Aktualizacja funkcji wadliwych plików pakietu Office 2010 wersja 32-bitowa. Opublikowana 2012-04-05

Mam wersja 64-bitową