Microsoft Office 2007 na Windows 8.1

Czy instalacja pakietu Microsoft Office 2007 na systemie Windows 8.1 jest dobra?
Znalazłem na płycie taki program, ale nie wiem czy on jest oryginalny, wpisałem kod aktywacyjny i zainstalowałem po czym na Windows Update wyskoczyło mi ok 40 aktualizacji. Czy ten program nie jest za stary na ten system? Nic się nie będzie działo na systemie?

1 polubienie

Jest dobry, działa też na Win10 bez problemów.

Te aktualizacje, które widzisz, to już ostatnie jakie dostaniesz, bo wsparcie skończyło się jakieś pół roku temu.

1 polubienie

Powinien dobrze działać ale polecałbym tobie sprawdzić LibreOffice 6 ponieważ prawdopodobnie ma lepszą kompatybilność od Office 2007 który od dłuższego czasu dostaje jedynie aktualizacje bezpieczeństwa

Ale kompatybilność z czym?

Chodzi mi o obsługę dokumentów z nowszych wersji Offica 2013,2016

Bez problemu obsłuży i z Office 2019

No raczej obsłuży ale z problemami
https://support.microsoft.com/en-us/help/3198497/office-2007-approaching-end-of-extended-support

Dziwne, ja w pracy mam MSO 2007 i pracuję na plikach z MSO 2010/2013/2016 i innych i jakoś nigdy problemów nie miałem. Co więcej, większość w firmie ma 2007 a księgowość 2016 i jakoś nigdy nie było problemów. A moja firma zatrudnia kilkudziesięciu handlowców :slight_smile:

U mnie dokumenty są przenoszone między wersjami 2010,13,16 i też nie ma problemów (w trybach zgodności) ale koniec wsparcia oznacza to że to co dodadzą nowego w 2019 nie zostanie przeportowane do 2007.

Z doświadczenia wiem że problemy między starszymi a nowszymi wersjami są bardziej “kosmetyczne”. Za czasów studenckich kiedy większość miała 2007 a ja 2010 to np. animacje w prezentacjach robionych na 2010 nie działały na 2007 (oczywiście te które dołożono w 2010). Myślę że i tu nie będzie problemu jeszcze przez długi czas.

Myślę, że zależy o jakim programie mówimy. Z Wordem nie powinno być problemów. Z Excelem też o ile nie używamy nowszych funkcji (raczej rzadko spotykane). Ale np. z PowerPointem mogą być problemy, bo się bardzo zmienił od 2007 roku.
Bardzo jednak wątpię, aby LibreOffice był pod tym względem lepszy.

Akurat nie mam przy sobie offica więc nie mam jak tego sprawdzić. Jeżeli ma ktoś offica 2016 i 2007 to mógłby zrobić porównanie video jak otwierają się dokumenty względem LibreOffice. Jutro będe miał dostęp do 2013 i spróbuję zagiąć libre i sprawdzić jak obsługuje tą wersję, bo do 2007 jak pisałem nie mam w ogóle dostępu

Czy pisząc “dokumenty” masz na myśli tylko Worda? Office to jednak więcej. Nie wiem … choćby makra VBA do Excela, podpinanie do SQL Servera jako źródła danych, czy wspomniany PowerPoint.

Mam na myśli wszystko, szukałem w internecie takich porównań ale są tylko regułki co jeden obsługuje a drugi nie i na odwrót.
Większości w zupełności wystarczą podstawowe funkcje Microsofta Offica które są dostępne w LibreOffice, więc po co mają płacić po to co jest za darmo. I nie neguję że office ma sporo unikalnych funkcji

A czy instalować aktualizacje, które mi się wyświetliły?
Aktualizacja dla programu Microsoft Office 2010 wersja 32 bitowa. Opublikowana 2016-06-07
Aktualizacja funkcji wadliwych plików pakietu Office 2010 wersja 32-bitowa. Opublikowana 2012-04-05

Mam wersja 64-bitową