Microsoft Office 2007 - problem z licencją


(Jacob) #1

Witam!

Już ponad rok temu kupiłem Office 2007, na Allegro. Kupiłem za 99 złotych, bo sprzedawca pisał, że sprzedaje Office 2007 Home and Student, taniej ponieważ dostali transport uszkodzonymi pudełkami. Po długiej batalii ze sprzedawcą - wymęczyłem go, dzwoniąc do niego codziennie i pytając o produkt, w końcu go dostałem.

Ale dostałem zwykłą płytkę, bez żadnego pudełka i numer seryjny na fakturze. Próbując aktywować ten produkt pojawił mi się komunikat, że przekroczono liczbę aktywacji, ale po aktywacji telefonicznej Office działa bez problemu.

Ale pytanie - czy ten Office na pewno jest w 100% legalny?


(rogacz) #2

Na 90% masz pirata, albo sprzedawca ciebie oszukał sobie zatrzymał normalną wersję tzn pudełko + oryginalną płytę a tobie dał kopie + numer seryjny.


(Tomek Gdynia) #3

Na tej stronie możesz sprawdzić czy masz oryginalny pakiet http://www.microsoft.com/genuine/default.aspx


(Jacob) #4

Sprawdziłem, test legalności przechodzony pozytywnie. Czy to oznacza, że w 100% mam legalne oprogramowanie?

Rogacz - chyba, mnie źle zrozumiałeś - dostałem oryginalną płytę od sprzedawcy, tyle, że bez pudełka - numer seryjny mam na fakturze.


(_chris_) #5

Witam,

może być legalny, choć faktycznie jest trochę dziwnie...

Z zapisu licencji na Office (pobrać można z http://www.microsoft.com/about/legal/us ... fault.aspx)

(Nie ma wersji polskiej dla studenckich)

Jeśli dostałeś oryginalny dysk, to powinieneś dostać również pudełko z etykietą (COA). Nawet, jeśli pudełko uległo uszkodzeniu to i tak powinni Ci go dać - bo to z etykietą jest dowodem legalności. Z drugiej strony, gdybyś nie miał dysku, wystarczyłaby właśnie faktura z serialem do pakietu. Może faktycznie zniszczyły im się pudełka? Dziwne...