Microsoft Office 2010 dla firm na więcej niż 1 stanowisko

Witam!

Przeglądałam poprzednie wątki w tym dziale, ale nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Chcę kupić Office 2010 dla mojej firmy. Niestety nie znam się na tym, a te wszystkie BOX i inne dziwne odmiany sprawiają, że nie wiem czego mam szukać.

Interesuje mnie najtańszy możliwy pakiet - taki gdzie będzie Word, Excel i Outlook, reszta mogłaby dla mnie nie istnieć.

Ale mam więcej niż 1 komputer w firmie. Są takie pakiety z licencją na np. 3 komputery, czy muszę na każdy komputer kupić osobnego office’a?

Pozdrawiam

Lena

Znalazłem MS Office 2010dla Użytk.Domowych i Małych Firm(BOX) jest to licencja dla 1 użytkownika, ale na dwa stanowiska np. można sobie zainstalować na komputerze stacjonarnym i laptopie sugerowana cena to 1280 złotych brutto.

@Lena123

Najważniejsze pytanie jakie powinnaś sobie postawić to na ilu stanowiskach chcesz zainstalować pakiet Office 2010. Dopiero później warto dobierać odpowiedni typ licencji dla firmy.

Poczytaj:

http://www.licencje-microsoft.pl/2012/0 … dla-firmy/

http://office.microsoft.com/pl-pl/buy/s … 09925.aspx

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=220448

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Prowadzę firmę w domu, dlatego mogę mówić albo o 3 komputerach - wykorzystywanych tylko dla potrzeb firmy, albo o 5 - czyli o wszystkich komputerach jakie mam w domu.

Najbardziej byłabym zainteresowana licencją na 3 komputery, ponieważ na te pozostałe (domowe) mogę kupić tańsze produkty - np opcję dla studentów itp.

Co do firmowych komputerów: jeden komputer przerobiłam na archiwum/bazę danych i nie jest na stałe podłączony. Drugi to laptop, a trzeci to komputer stacjonarny na którym pracuję. Tak więc ewentualnie mogłabym także wziąć tę opcję na dwa komputery - wtedy ten komputer/archiwum zostałby pominięty.

A co do wersji oprogramowania, to tak jak pisałam - chcę najtańszą :slight_smile: Nie potrzebuję ani Publishera, ani MS Access, ani reszty programów Office’a oprócz Worda, Excela i Outlooka. Z linka, który podałeś @Maciejf1 widzę, że co do zawartości najbardziej pasuje mi wersja dla użytkowników domowych i małych firm, ale widnieje tam napis, że jest tylko na 1 stanowisko :frowning:

@Rgabrysiak przejrzałam linki. Ten ostatni do forum opisuje właściwie moją sytuację :wink: Ale odpowiedzi w niej zawarte trochę mnie dołują - naprawdę muszę kupić trzy licencje? :frowning:

W takim razie możesz kupić normalną licencję na 3 stanowiska dla osoby fizycznej ponieważ takie firmy są traktowane jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą - zwróć uwagę przy wypełnianiu VAT7 czy VAT 7k nie wpisujesz informacji jako firma tylko jako osoba fizyczna.

Dodane niedziela, 26 sierpnia 2012, 22:44

tak na jedno stanowisko ale na dwa komputery tzn., że jednocześnie możesz korzystać z jednego komputera.

Dodane niedziela, 26 sierpnia 2012, 22:48

MS Office 2010 dla Użytk. Dom.i Uczniów PL (PKC) 432 złote brutto

MS Office 2010 dla Użytk.Dom i Małych Firm PL (PKC) 762 złote brutto

Mogę się oczywiście mylić ale chcąc zainstalować pakiet Office 2010 potrzebujesz trzech licencji typu

Office Home and Business. Niestety.

A co do wersji studenckiej nie można jej wykorzystywać komercyjnie.

microsoft-licencja-t427867.html

Moja firma faktycznie nie ma osobowości prawnej.

Czyli mogę wziąć wersję Office dla Użytkowników Domowych i Uczniów? Co prawda nie ma tam Outlooka, ale rozumiem że Poczta Windows Live jest produktem Windowsa a nie Office’a i będę mogła z niego korzystać.

http://www7.buyoffice.microsoft.com/emea1/product.aspx?family=o14_officehs&action=buy&country_id=PL&WT.mc_id=ODC_plPL_HomeStudent_Buy

Czyli muszę się liczyć z kwotą ok 1300zł za licencję na 3 komputery, tak?

Edit:

To ja już nic nie wiem;p Z jednej strony powinnam mieć wersję dla firm, ponieważ są to moje komputery firmowe, ale z drugiej strony mogę mieć wersję domową, bo moja firma nie ma osobowości prawnej i korzystam z komputerów bezpośrednio osoba fizyczna - ja ;d

Proszę o pomoc :slight_smile:

Dodane 28.08.2012 (Wt) 11:00

Witam!

Napisałam do samego Microsoftu, przekleję Wam naszą rozmowę, może komuś się to przyda.

Ja:

Hello!

I’ve got one question about buying the right version of MS Office.I am an entrepreneur and my firm has not legal personality - I am a natural person who runs business activity. And somebody told me, that it is no necessary in my situation to by MS Office Home and Business - that I can buy the version for Home and Students. And I would like to know is this true or not.

MS:

Dear valued Customer,

Yes sir. You can just buy the Office Home and Student 2010 version if it meets your need. Office Home and Student has Word, Powerpoint, Excel and Onenote. The Office Home and Business 2010 has the Word, Powerpoint, Excel and Onenote and Outlook.

The difference between the two is the Outlook 2010.

Depending on what you need for your business, you are free to choose which among the 2 suites to buy.

I hope I was able to help you make a decision on what Microsoft product to purchase today.

If you would like further assistance, please contact us by phone at 1-877-MY-MS-STORE (1-877-696-7786) Monday-Friday, 8:00am-1:00am EST; 12:00pm-8:00pm EST on weekends

Thank you again for contacting the Microsoft Store.

Sincerely,

Alice dC.

Microsoft store

Customer Service

Czyli że można kupić wersję domową, tak jak pisał @Maciejf1 :slight_smile: